Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı

Günümüzde mobil oyunlar, en az bilgisayar ve konsol oyunları kadar popüler olmaya başladı. Özellikle PUBG, Fortnite gibi oyunlar milyonlarca kullanıcıya hitap ederek mobil oyun zevkini üst seviyelere çıkarıyor. Ancak gerek mobil cihazların...

Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı
Günümüzde mobil oyunlar, en az bilgisayar ve konsol oyunları kadar popüler olmaya başladı. Özellikle PUBG, Fortnite gibi oyunlar milyonlarca kullanıcıya hitap ederek mobil oyun zevkini üst seviyelere çıkarıyor. Ancak gerek mobil cihazların işlem gücü, gerekse pil ömürleri sebebiyle bilgisayar oyunları daha fazla rağbet görmekte. Samsung PlayGalaxy Link uygulaması ile artık bilgisayar oyunlarını telefonunuz üzerinden oynayabileceksiniz.

Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor

PlayGalaxy Link uygulaması Beta sürümü yayınlandı

Samsung PlayGalaxy Link ile bilgisayar deneyimi

Teknolojinin gelişimi ile birlikte mobil işlemci ve internet hızı yeterli seviyelere ulaştı. Samsung PlayGalaxy Link sayesinde aynı ağa bağlı olduğunuz bilgisayarınızdaki oyunları telefonunuzda da oynayabileceksiniz. Ayrıca geliştirilen teknoloji sayesinde LTE ve 5G üzerinden de seyahat ederken bilgisayar oyunlarınızı oynama imkanı tanıyan Samsung bu konuda daha detaylı çalışmalar da yapılacağını belirtti. 5G baz istasyonlarının yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlaması ile internet üzerinden oyun deneyimlerinin artması işten bile değil. Firmanın yapmış olduğu uygulamaya benzer şekilde daha önce Nvidia GameStream ve Steam Link projeleri denenmişti. Samsung PlayGalaxy Link uygulaması Bluetooth kontrolcüleri, fare ve klavyeleri de destekliyor. Bu sayede bilgisayar ve konsol oyunlarına benzer deneyimler yaşamayı mümkün kılan uygulama Xbox kontrolcüsünü kablosuz bir şekilde kullanıma izin veriyor. Ayrıca Samsung Galaxy ailesi için tasarlanmış glap controller adlı kontrolcülerin kullanılmasını tavsiye ediyor. Samsung PlayGalaxy Link uygulamasını kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızın minimum bileşenleri Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon 550 ekran kartı, Windows 10 işletim sistemi, 8 GB RAM ve Gigabit ağ kartına sahip olmalı. Uygulamayı bilgisayara yüklediğinizde tüm oyunları otomatik olarak listeleyebiliyor, herhangi bir sıkıntı olduğu takdirde kullanıcı oyunları elle ekleme imkanına da sahip oluyor.

The post Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.