Samsung, satış rakamları konusunda düşünceli

Samsung satış rakamları konusunda birçok analist olumsuz düşünüyor. Özellikle Huawei ile Amerika arasındaki gerginlik, Güney Kore temsilcisinin kârını fazlasıyla düşürebilir. Peki, teknoloji markası satış rakamları mevzusunda ne düşünüyor?...

Samsung, satış rakamları konusunda düşünceli
Samsung satış rakamları konusunda birçok analist olumsuz düşünüyor. Özellikle Huawei ile Amerika arasındaki gerginlik, Güney Kore temsilcisinin kârını fazlasıyla düşürebilir. Peki, teknoloji markası satış rakamları mevzusunda ne düşünüyor? Olumlu ve umutlu mu yoksa olumsuz ve negatif mi?

Huawei’nin ticaret savaşı Samsung’u üzebilir

Samsung satış rakamları istenen geliri sağlayabilecek mi?

Akıllı telefon pazarındaki yavaşlama ve ABD-Çin ticaret savaşı, mobil telefon üretimi konusunda son derece başarılı olan Samsung'u düşündürüyor. Samsung, bu bağlamda, akıllı telefon ve çip pazarlarındaki belirsizliklerin yanı sıra, ABD-Çin kriziyle ilgili süregelen gerilimler yüzünden ikinci çeyrekte işletme kârında keskin bir düşüş bekliyor. Samsung satış rakamları Teknoloji ve yazılım ekibi bugün yaptığı açıklamada, 30 Haziran'da sona eren üç aylık dönemde geçen yıla göre, yüzde 56'lık bir düşüş ile, tahmini olarak, 5.6 dolarlık işletme kazancını kaybedeceğini söyledi. Şirketin, ayrıca, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 1o'luk bir düşüşle 47 milyarlık bir gelir elde etmesi planlanıyor. Son olarak, Galaxy Fold meselesinde istediğini elde edemeyen ancak pes de etmeyen Samsung, telefon fiyatlarındaki artıştan da muzdarip.  

The post Samsung, satış rakamları konusunda düşünceli appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.