Samsung yeni amiral gemisi işlemcisi için tarih verdi!

Samsung, San Francisco'da düzenlemiş olduğu Geliştiriciler Konferansı'nı geride bırakarak bir başka önemli etkinliğe hazırlanıyor. Bugün yapılan açıklanan açıklamaya göre Samsung, önümüzdeki hafta 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Exynos 9820 (resmi olmayan adıyla) işlemcisini tanıtacağını duyurdu. Akıllı telefonlar için 12 GB RAM devri başlıyor! Samsuung yeni nesil amiral gemisi Exynos 9820 işlemcisini tanıtacak! Samsung Mobile geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile birlikte yeni nesil Exynos işlemcisini 14 Kasım Çarşamba günü tanıtacağını müjdeledi. Bu durum hakkında yayınlanan raporda ise yeni nesil işlemci Exynos 9820 olarak adlandırılacağı özellikle vurgulanıyor. MWC 2019 etkinliğinde lanse edilecek Galaxy S10 modellerine güç verecek olan ,yeni nesil amiral gemisi işlemcisi oldukça iddialı geliyor. Haziran ayından beri yapılan sızıntılara konu olan yeni nesil işlemci ile ilgili, şu zamana kadar birçok önemli iddiada bulunuldu.  Söz konusu bu iddiaların içerisinde Exynos 9820 işlemcisinin NPU birim tasarımıyla ön plana çıkacağı da söyleniyor. https://twitter.com/SamsungExynos/status/1060879822300348417 Paylaşılan rapora göre ikinci nesil güçlendirilmiş NPU birim tasarımıyla geleceği doğrulanan yeni nesil Exynos, bir önceki nesil işlemcilere kıyasla nereyse 2 kat daha hızlı olacak. Yine aynı şekilde güç tasarrufu konusunda 2 kat daha verimli olacağı belirtilen yeni nesil Exynos işlemcisi, tabiri caizse akıllı telefon deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacak. Galaxy Note 8 için Android Pie ve One UI müjdesi! Ice Universe tarafından paylaşılan bilgilere göre güçlendirilmiş ikinci nesil NPU birim tasarımıyla gelecek olan yeni nesil işlemcinin, Galaxy S10‘un kamerası ile çekilen fotoğrafları işlemede de görev alacağı özellikle belirtiliyor. Bunun haricindeyse ses tanıma ve video kaydetme gibi özelliklerde aktif olarak görev alacak olan Exynos işlemcisi, her yönden rakiplerini geride bırakacağı düşünülüyor. Samsung’dan süper hızlı RAM ve depolama! Paylaşılan rapor ile birlikte Exynos 9820 olarak adlandırılacak olan yeni nesil işlemcisinde Nöral İşletim Ünitesi’nin yer alacağı kesinleşmiş oldu. Bu işletim ünitesi sayesinde yapay zekanın tüm nimetlerinden yararlanması düşünülen Exynos 9820, 7 nm ile üretilen A12 Bionic ve Kirin 980 işlemcisine doğrudan rakip olarak piyasaya sürülecek. Bir sonraki Galaxy Note modeline de güç verecek olan yeni nesil işlemci, ilk olarak Galaxy S10 modeli ile piyasaya sunulacak. Huawei Mate 20 ve iPhone XS gibi ciddi rakipler ile karşı karşıya gelecek olan  Samsung’u oldukça zorlu rakiplerin beklediğini de görmekteyiz. Görünen o ki Samsung, 2019 yılı içerisinde piyasaya sunacağı amiral gemileri ile tüm dengeleri bozmayı hedefliyor. Sizce Samsung, önümüzdeki hafta nasıl bir işlemci ile karşımıza çıkacak? The post Samsung yeni amiral gemisi işlemcisi için tarih verdi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Samsung yeni amiral gemisi işlemcisi için tarih verdi!
Samsung, San Francisco'da düzenlemiş olduğu Geliştiriciler Konferansı'nı geride bırakarak bir başka önemli etkinliğe hazırlanıyor. Bugün yapılan açıklanan açıklamaya göre Samsung, önümüzdeki hafta 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Exynos 9820 (resmi olmayan adıyla) işlemcisini tanıtacağını duyurdu.

Akıllı telefonlar için 12 GB RAM devri başlıyor!

Samsuung yeni nesil amiral gemisi Exynos 9820 işlemcisini tanıtacak!

Samsung Mobile geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile birlikte yeni nesil Exynos işlemcisini 14 Kasım Çarşamba günü tanıtacağını müjdeledi. Bu durum hakkında yayınlanan raporda ise yeni nesil işlemci Exynos 9820 olarak adlandırılacağı özellikle vurgulanıyor. MWC 2019 etkinliğinde lanse edilecek Galaxy S10 modellerine güç verecek olan ,yeni nesil amiral gemisi işlemcisi oldukça iddialı geliyor. Haziran ayından beri yapılan sızıntılara konu olan yeni nesil işlemci ile ilgili, şu zamana kadar birçok önemli iddiada bulunuldu.  Söz konusu bu iddiaların içerisinde Exynos 9820 işlemcisinin NPU birim tasarımıyla ön plana çıkacağı da söyleniyor. https://twitter.com/SamsungExynos/status/1060879822300348417 Paylaşılan rapora göre ikinci nesil güçlendirilmiş NPU birim tasarımıyla geleceği doğrulanan yeni nesil Exynos, bir önceki nesil işlemcilere kıyasla nereyse 2 kat daha hızlı olacak. Yine aynı şekilde güç tasarrufu konusunda 2 kat daha verimli olacağı belirtilen yeni nesil Exynos işlemcisi, tabiri caizse akıllı telefon deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacak.

Galaxy Note 8 için Android Pie ve One UI müjdesi!

Ice Universe tarafından paylaşılan bilgilere göre güçlendirilmiş ikinci nesil NPU birim tasarımıyla gelecek olan yeni nesil işlemcinin, Galaxy S10‘un kamerası ile çekilen fotoğrafları işlemede de görev alacağı özellikle belirtiliyor. Bunun haricindeyse ses tanıma ve video kaydetme gibi özelliklerde aktif olarak görev alacak olan Exynos işlemcisi, her yönden rakiplerini geride bırakacağı düşünülüyor.

Samsung’dan süper hızlı RAM ve depolama!

Paylaşılan rapor ile birlikte Exynos 9820 olarak adlandırılacak olan yeni nesil işlemcisinde Nöral İşletim Ünitesi’nin yer alacağı kesinleşmiş oldu. Bu işletim ünitesi sayesinde yapay zekanın tüm nimetlerinden yararlanması düşünülen Exynos 9820, 7 nm ile üretilen A12 Bionic ve Kirin 980 işlemcisine doğrudan rakip olarak piyasaya sürülecek. Bir sonraki Galaxy Note modeline de güç verecek olan yeni nesil işlemci, ilk olarak Galaxy S10 modeli ile piyasaya sunulacak. Huawei Mate 20 ve iPhone XS gibi ciddi rakipler ile karşı karşıya gelecek olan  Samsung’u oldukça zorlu rakiplerin beklediğini de görmekteyiz. Görünen o ki Samsung, 2019 yılı içerisinde piyasaya sunacağı amiral gemileri ile tüm dengeleri bozmayı hedefliyor. Sizce Samsung, önümüzdeki hafta nasıl bir işlemci ile karşımıza çıkacak?

The post Samsung yeni amiral gemisi işlemcisi için tarih verdi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.