Teknoloji Haberleri

Samsung’dan 219 inçlik modüler Micro LED televizyon!

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 kapsamında yepyeni teknolojiler duyurulmaya devam ediyor. Samsung ise 219 inçe kadar büyüyebilen modüler Micro LED televizyon ile karşımıza çıktı. Bakalım bu televizyon bize neler sunuyor?

4K HDR destekli HP Omen X Emperium 65 duyuruldu!

75 inçten 219 inçe kadar büyüyebilen Samsung Micro LED televizyon!

Akıllı telefondan bilgisayara televizyondan beyaz eşyaya kadar birçok alanda faaliyet gösteren Samsung CES 2019 kapsamında yeni ürünlerini sergilemeye devam ediyor. Samsung’un en çok dikkat çeken ürünlerinden birisi ise hiç kuşkusuz 219 inçlik Micro LED televizyon oldu. Micro LED ekranları Samsung mikrometre boyutundaki LED’leri kullanarak oluşturuyor. OLED ekranlar gibi kendi ışığını yayan Micro LED inorganik malzeme kullanıldığı için daha uzun süre dayanabiliyor.

Ancak yeni bir teknoloji olmasına rağmen Micro LED maalesef 8K çözünürlük sunamıyor. OLED gibi diğer ekranlarda görmeye başladığımız 8K’nin yeni tanıtılan bir üründe olmaması oldukça ilginç. Ancak Samsung Micro LED televizyonun deneysel bir ürün olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Modüler tasarım sayesinde alışılmışın dışında şekillerde ve boyutlarda kullanabileceğiniz bu televizyon, gelecekte nelerle karşılaşabileceğimiz gözler önüne seriyor.

The post Samsung’dan 219 inçlik modüler Micro LED televizyon! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.