Samsung'dan 292 inçlik devasa 8K televizyon!

Son yıllarda akıllı televizyonları ile yüksek çözünürlükte üst seviye bir görüntü kalitesi sunan Samsung bu alanda en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Televizyonlarda kullandığı panelleri de kendisi üreten Samsung son kullanıcıya...

Samsung'dan 292 inçlik devasa 8K televizyon!
Son yıllarda akıllı televizyonları ile yüksek çözünürlükte üst seviye bir görüntü kalitesi sunan Samsung bu alanda en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Televizyonlarda kullandığı panelleri de kendisi üreten Samsung son kullanıcıya yönelik ürünlerinin yanı sıra, MicroLED TV'leri ile sınırları zorluyor. Samsung, Ocak ayının ilk haftasında Las Vegas'ta düzenlenen CES 2019 fuarında 219 inçe kadar büyüyebilen modüler Micro LED televizyon ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez ise 292 inç büyüklüğündeki 8K televizyonun tanıtımı gerçekleştirildi.

Samsung’dan 219 inçlik modüler Micro LED televizyon!

Samsung The Wall Luxury isimli televizyon, CES 2019'daki The Wall ile benzer şekilde modüler yapıda. Bu sayede microLED modüllerini birbirine ekleyerek televizyonun boyutunu 73 inç seviyesinden 292 inç seviyesine taşımak mümkün.

Devasa 8K televizyon: Samsung The Wall Luxury

73 inç büyüklüğündeki model, 2K çözünürlükte. Tıpkı bir Lego gibi birbirine eklenerek ekran boyutu artırılabilen ve gelecek ay satışa sunulacak olan The Wall Luxury'nin ulaşabildiği maksimum çözünürlük ise 8K. 292 inçlik model köşeden köşeye 7.4 metre boyutunda. Yani, maddi anlamda sınırları zorlayabilen kişiler Samsung'un bu modeli ile duvarı kaplayabilen bir televizyona sahip olabiliyorlar. 120 Hz yenileme hızı sunan televizyonun microLED modülleri 100 bin saat kullanım ömrüne sahip. Devasa 8K televizyon: Samsung The Wall Luxury 2000 nit gibi oldukça yüksek bir parlaklık sunan microLED, bir LCD katmanının arkasından ışık oluşturmak için kullanan mevcut LED TV'lerin aksine, görünün oluşması için için ayrı LED'ler kullanan etkileyici ve yeni bir tür ekran teknolojisi. Bu sayede microLED TV'de görüntüdeki siyah alanlar tamamen siyah bir şekilde görüntüleniyor. OLED ile benzer bir teknolojisi olmasına rağmen ekran yanması gibi olumsuz durumlardan etkilenmemesi büyük bir avantaj. 292 inçlik devasa 8K televizyon: The Wall Luxury'nin fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

The post Samsung'dan 292 inçlik devasa 8K televizyon! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.