Sanal gerçeklik deneyimi yeni bir boyut kazanıyor

Sanal gerçeklik deneyimi, yavaş yavaş hayatımıza girmeye, alışverişten oyuna kadar bir çok yerde kullanılmaya başladı. Ancak Sanal gerçeklik yani VR ne kadar heyecan verici olsa da gerçeklik algısını yeterince veremiyor. VR, genellikle bir...

Sanal gerçeklik deneyimi yeni bir boyut kazanıyor
Sanal gerçeklik deneyimi, yavaş yavaş hayatımıza girmeye, alışverişten oyuna kadar bir çok yerde kullanılmaya başladı. Ancak Sanal gerçeklik yani VR ne kadar heyecan verici olsa da gerçeklik algısını yeterince veremiyor. VR, genellikle bir tür joystick aracılığıyla ya da belli el hareketleriyle deneyimleniyor. Bu konuda boşluğu fark eden Valkyrie Industries, daha gerçekçi bir sanal gerçeklik deneyimi vadediyor.

Yeni sanal gerçeklik deneyimi neler sunuyor?

Henüz geliştirme aşamasında olsa da bilim kurgu filmlerinde rastladığımız sanal gerçeklik deneyimi gerçek olmaya çok yakın. Valkyrie Industries, bir tür kumaş kolluk ve buna bağlanan kablolar aracılığıyla dokunduğunuz materyalleri hissetmenizi ve herhangi bir joystick kullanmadan, el hareketleriyle sanal gerçeklik dünyasında dolaşmanızı sağlıyor. HTC’nin Vive Sanal gerçeklik gözlüğü ile bu gelişimi yapan şirket, parmaklara bağlanan ve gözlüğe kadar uzanan kablolar kullanıyor. Elektriksel sinyallerle dokunma hissini taklit eden uygulamanın hassas bir şekilde ağırlık hissi de verebildiği söyleniyor.

ıbm

Şu an için teknolojik firmalarda denenmeye başlayan ve hassas testlerden geçen cihaz, gelecekte Sanal gerçeklik deneyimi ve VR oyun dünyasında da önemli bir değişime neden olabilir. sanal gerçeklik deneyimi, vr, sanal gerçeklik gözlüğü Valkyrie Industries, şimdilik sadece bir kola uygulanan bu deneyimi daha da geliştirmenin peşinde. Şirket ilerde bu deneyimi tüm vücuda etki eden giyilebilir bir kıyafet haline getirmenin peşinde. Peki siz ne düşünüyorsunuz, geliştirme aşamasında olan ve ilerde bir tür VR giysi olarak çıkması planlanan bu deneyim sanal gerçeklik deneyimine yeni bir boyut kazandırabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Sanal gerçeklik deneyimi yeni bir boyut kazanıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.