Teknoloji Haberleri

Seçim için mobil internet kapatıldı

Günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri haline gelen mobil internet, Güney Doğu Asya ülkesi Bangladeş‘te sorun oldu. Yaklaşan seçim öncesi mobil internet kapatıldı. Techinside‘ın yaptığı habere göre Güney Doğu Asya ülkesi Bangladeş, ülkede yaklaşan seçimleri sebep göstererek, vatandaşlarının tüm mobil internet bağlantısını kesti.

Ülkede karışıklık endişesi

Seçimler öncesinde ülkede olayların tırmandırılacağını öne süren Bangladeş hükumeti, göstericilerin organize olmasını zorlaştırmak ve olası olaylar yüzünden seçimlerin etkilenmesini önlemek amacıyla mobil interneti kestiğini açıkladı. Bu nedenle, artık ülkede SIM kartlar üzerinden telefonların ve mobil cihazların internete erişmesi mümkün olmuyor. Hükumete göre, seçimlerden sonra bağlantılar normal hale dönecek.

Olaylı seçimde 17 kişi hayatını kaybetmişti

Bangladeş‘te yapılan olaylı seçimlerde, Başbakan Şeyh Hasina, muhalefetin usulsüzlük iddialarına karşı seçim kurulu tarafından galip ilan edildi. Peş peşe üçüncü seçimden de galip ayrıldığı ilan edilen Hasina’nın partisi 350 sandalyenin 281’ini kazandı. Seçim günü iktidar yanlıları ve muhalifler arasında yaşanan çatışmalarda ise 17 kişi hayatını kaybetmişti.

The post Seçim için mobil internet kapatıldı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.