SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor

Şirketler online bilinirliğini artırmak ve organik trafiğini güçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bazı araçlar da şirketler bu konuda iyi birer yardımcı oluyor. SEMrush’ın organik araştırma, reklam araştırma ve site denetim gibi araçları...

SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor
Şirketler online bilinirliğini artırmak ve organik trafiğini güçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bazı araçlar da şirketler bu konuda iyi birer yardımcı oluyor. SEMrush’ın organik araştırma, reklam araştırma ve site denetim gibi araçları da bunların arasında yer alıyor. Son olarak, bir İtalyan firması olan Coccinelle, SEMrush araçları ile küresel çapta organik trafiğini artırdığını açıkladı.

ABD'ye karşılık bir Avrupa ülkesi daha Huawei dedi!

SEMrush araçları ile organik trafik artıyor

SEMrush’ın online pazarlama araçlarını kullanan şirket, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Almanya gibi uluslararası pazarlarda yaptığı yeni kampanyalarıyla marka bilinirliğini artırmayı başardı. Giyim piyasasında rekabet eden şirket, rakiplerin küresel piyasalardaki varlıklarının boyutunu belirlemek için Organik Araştırma aracını kullandı. Şirket, kullanabileceği anahtar kelime seçeneklerini daraltmak ve hangilerinin organik tanıtım için daha uygun olduklarını belirlemek amacıyla Anahtar Kelime Analiz aracını da stratejisine dahil etti. Online pazarlama stratejisini oluşturmak amacıyla Coccinelle, SEMrush’ın sunduğu ve rakiplerin reklamlarını detaylarıyla inceleme fırsatı veren Reklam Araştırma aracını kullanarak rakiplerinin kullandığı en iyi tekniklerden faydalandı. Coccinelle aynı zamanda web sitesinin arama motorlarında organik ilerleyişini güvenceye almak için teknik SEO iyileştirme sürecini de gerçekleştirdi. Site Denetim aracı sayesinde hreflang hataları gibi bir dizi önemli sorunun belirlenmesi, dahili ve harici bağlantıların optimizasyonu ve görüntülenemeyen görsellerin düzeltilmesi sağlandı. Bu araç ile http’den https’e sorunsuz şekilde geçildi. Şirketin bu araçları kullanarak yaptığı çalışmaların ardından organik trafiği yüzde 25 arttı. SEMrush araçlarının yardımıyla ücretli trafikteki ortalama artış yüzde 23 düzeyine ulaştı. Site Denetim aracını kullanan Coccinelle, bir dizi teknik SEO sorununu gidermeyi başardı ve sitenin genel teknik sağlığı yüzde 17’den yüzde 60’lara çıkardı.

The post SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.