Sessiz egzoz dönemi başlıyor

Güçlü otomobillerin yarattığı egzoz sesi, çoğu otomobilsever için keyif verici olsa dahi çoğu zaman gürültü kirliliğine ciddi katkıda bulunabiliyor. Avrupa sessiz egzoz uygulaması ile birlikte, egzoz seslerinden büyük ölçüde kurtulmayı amaçlıyor....

Sessiz egzoz dönemi başlıyor
Güçlü otomobillerin yarattığı egzoz sesi, çoğu otomobilsever için keyif verici olsa dahi çoğu zaman gürültü kirliliğine ciddi katkıda bulunabiliyor. Avrupa sessiz egzoz uygulaması ile birlikte, egzoz seslerinden büyük ölçüde kurtulmayı amaçlıyor.

Avrupa sessiz egzoz uygulaması ile gürültü kirliliğini engelleyecek!

Avrupa sessiz egzoz uygulaması sdn 2 AB, yapacağı yönetmelik değişikliği ile birlikte güçlü otomobillerin dahi egzoz sesini kısmayı planlıyor. Bu durum geçtiğimi günlerde, Avusturya merkezli bir otomobil dergisinde Mercedes AMG ekibi tarafından adeta itiraf edildi. Bu durumdan etkilenen ilk modellerden olan Mercedes A45 ve Mercedes A45 S modellerinin egzoz sesi çok ciddi anlamda düşüş yaşamıştı. Tüm AB ülkelerini etkilemesi beklenen bu yönetmelik değişikliğinin, diğer ülkeleri de dolaylı olarak etkilemesi muhtemel.

ÖTV indirimi bitti, sıfır araç satışları ne oldu?

Mercedes yetkilileri, farklı pazarlar için farklı egzoz tiplerine sahip otomobiller üretmenin maliyeti çok ciddi boyutlara çıkarabileceği konusunda değindi. Egzoz sesinin kısılmasının sürücünün aldığı hazzı etkilememesi açısından, otomobilin içerisinde hoparlörler aracılığı ile sahte egzoz sesi verileceği de söylenen sözler arasında. Ülkemizdeki otomotiv piyasasının durgunluğu, otomobil üreticilerini özel egzozlu modeller ürettirmeye teşvik edecek gibi gözükmüyor. Bu nedenle, yasağın ülkemizdeki modelleri de etkileme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu da belirtelim.

The post Sessiz egzoz dönemi başlıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.