Siri, telefona olan bağımlılığımızı azaltacak

Apple WWDC 2019'da yeni işletim sistemlerini ve yenilikçi cihazlarını tanıtmış, bizleri bu işletim sistemleri ile gelen özellikler sayesinde heyecanlandırmıştı. WWDC 2019'da herkesin en çok beklediği yeniliklerden biri de iOS 13 oldu. iPhone'lar...

Siri, telefona olan bağımlılığımızı azaltacak
Apple WWDC 2019'da yeni işletim sistemlerini ve yenilikçi cihazlarını tanıtmış, bizleri bu işletim sistemleri ile gelen özellikler sayesinde heyecanlandırmıştı. WWDC 2019'da herkesin en çok beklediği yeniliklerden biri de iOS 13 oldu. iPhone'lar için gelen bu yenilikler çoğu kullanıcı tarafından yetersiz bulunsa da bunlardan bazıları da kullanıcılar tarafından olumlu bulundu. Beğenilen yeni özelliklerden birisi de Siri mesaj okutma ve bunların kullanıcıların isteklerine göre detaylandırması.

iOS 13 ile karanlık mod dönemi başladı!

iOS 13 bir derdi daha bitiriyor!

Siri ile mesajları okutma, iOS 13 ile beraber gelen en önemli yeniliklerden birisi olacak. iPhone kullanıcıları, telefonlarını iOS 13'e güncelledikten sonra AirPods veya Powerbeats Pro kulaklarını telefonlarına ilk kez bağladıkları zaman karşılarına otomatik bir bildirim gelecek. Bu bildirimde, Siri ile anons özelliğinin etkinleştirip etkinleştirmediği kullanıcılara sorulacak. Bu ayarın açılması ile beraber kullanıcılar, telefonlarına gelen mesajları dinleyebilecek ve isterlerse cevaplayabilecek. Kullanıcılar, yeni özelliği kullanırken farklı kişilerin mesajları için özelleştirebilecekler. Gelen ayarlar ile beraber, mesajların kimden geldiğine göre ayrım yapılabilecek. Örneğin gelen seçeneklerde, son arayanları seslendir, kişileri seslendir gibi seçenekler mevcut. Bu seçenekler ile beraber herhangi bir tanıtım mesajı veya yabancı mesajı dinlemek zorunda kalmayacağız. Kullanıcılar iOS 13'ün gelmesi ile beraber ayarlar kısmından bildirimler sekmesinde bulunan Siri ile duyuru mesajları seçeneği ile bahsettiğimiz özelliği kullanabilecekler. Burada bulunan diğer ayalardan da özelleştirilmeler yapılabilecek. Son aramalar seçeneği, Siri'nin son görüşmelerden gelen mesajları okumasını sağlıyor. Aktif olarak bir arkadaşınızla sohbet ediyorsanız, o arkadaşınızdan gelen uyarıları duyacaksınız ancak başka bir kişiden gelen mesaj size Siri tarafından okunmayacak. Tüm kişiler seçeneği ile Siri, sadece rehberinizde bulunan kişilerden gelen mesajları mesajları okuyacak. Son seçenek ise sık kullanılanlar seçeneği. Bu seçenek ile favori kişilerinizden gelen mesajlar dışında herhangi bir mesaj okunmayacak.  iOS 13 için gelen yeni özelikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

The post Siri, telefona olan bağımlılığımızı azaltacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.