Sony'den 6 kameralı yeni telefon gelecek!

Nokia’nın alt firması olan HMD Global’in amiral gemisi Nokia 9 PureView, şu anda akıllı telefonlar arasında en fazla arka kamera sensörüne sahip cihaz. Fakat sızdırılan raporlara göre Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor. Bu planla...

Sony'den 6 kameralı yeni telefon gelecek!
Nokia’nın alt firması olan HMD Global’in amiral gemisi Nokia 9 PureView, şu anda akıllı telefonlar arasında en fazla arka kamera sensörüne sahip cihaz. Fakat sızdırılan raporlara göre Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor. Bu planla zirveye Sony yerleşebilir!

Google Pixel 4 görüntüleri ortaya çıktı!

Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor!

Akıllı telefon dünyasında birkaç adım geride kalan Sony, son sızdırılan raporlara göre şu anda altı tane arka kamera sensörüyle birlikte gelen yeni bir Xperia akıllı telefon geliştiriyor. Ancak şu anda bu sensörlerin nasıl bir düzene sahip olacağı belli değil. Sızdırılan raporda ayrıca arka kamera sensörünün görünümü de var ancak ama bu görselin sadece prototip olduğu söyleniyor. Bu ismi ve özellikleri belli olmayan cihazın ön tarafta da iyi bir kamera deneyimi sunması bekleniyor. Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor! - ShiftDelete.Net Ön tarafta iki kameranın bulunması bekleniyor. Hatta bu kameraların birinin işlevi fotoğraf çekmek olurken birinin işlevi de sadece video çekmek olabilir. Ayrıca gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisi desteği de beklenenler arasında. Sony altılı arka kamera kurulumuyla ilgili kesin ayrıntılar şu anda gizemli kalırken, cihazın ayrı bir süper geniş açılı alternatif eşliğinde bir telefoto kamera sensörü barındıracağı düşünülüyor. Yeni ToF sensörlerinin popülerliği göz önüne alındığında, sensörlerden biri kurulum için aday olabilirken, diğer ikisi düşük ışıklı sahnelerde daha fazla ayrıntı için tek renkli sensörler olabilir.

The post Sony'den 6 kameralı yeni telefon gelecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.