Steam, oyuncuların en popüler donanımlarını açıkladı

Steam'de her bilgisayar için pek çok türden oyun bulmanız mümkün. Oyuncularının donanımları hakkında araştırma yapan Steam oyuncular tarafından en çok kullanılan donanımları açıkladı. PUBG Mobile Türkiye turnuvası düzenlenecek Steam oyuncular...

Steam, oyuncuların en popüler donanımlarını açıkladı
Steam'de her bilgisayar için pek çok türden oyun bulmanız mümkün. Oyuncularının donanımları hakkında araştırma yapan Steam oyuncular tarafından en çok kullanılan donanımları açıkladı.

PUBG Mobile Türkiye turnuvası düzenlenecek

Steam oyuncular tarafından kullanılan en popüler donanımları açıkladı!

En son yapılan Steam donanım ve yazılım anketinde, kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan donanımla ilgili yeni veriler ortaya çıktı. Yeni anketin sonuçlarından kısaca bahsedersek Windows 10, Intel ve Nvidia bilgisayarlarda oyun donanımına hükmediyor gibi gözüküyor. Steam tarafından yapılan anket yalnızca Steam kullanıcılarını ve ankete katılan kişileri baz almakta. Bununla birlikte platformun büyüklüğü göz önüne alındığında, sektör hakkında ortalama bir bilgi edinebileceğimizi söyleyebiliriz.

Steam en popüler işletim sistemi

İşletim sistemine göz attığımızda yüzde 96,49'luk bir oranla zirvede Windows'u görmekteyiz. Bununla birlikte katılımcıların yalnızca yüzde 2,75'i Mac OS ve yalnızca yüzde 0,76'sı Linux kullanmakta. Windows işletim sistemleri arasında yaklaşık yüzde 71 oranla en popüler işletim sisteminin Windows 10 olduğu ortaya çıkmakta.

Steam en popüler ekran kartları

Donanım kısmına geldiğimizde ise Intel ve Nvidia'nın hala liderliklerini koruduklarını görüyoruz. Steam kullanıcılarının yaklaşık yüzde 75,50'lik kısmı Nvidia ekran kartı kullanırken, yaklaşık yüzde 14,75'lik kısmı ise AMD kullanmakta. Nvidia'nın orta segment ekran kartı GTX 1060, tüm ekran kartları arasında yüzde 16'lık oranı ile en popüler ekran kartı olma özelliğini taşıyor. Bununla birlikte Nvidia'nın diğer orta segment ekran kartları da diğer en popülerleri oluşturuyor. Bununla birlikte en yeni ekran kartı RTX 2070'in kullanım oranı ise yaklaşık yüzde 1 civarında. Ayrıca güncel amiral gemileri RTX 2080 Ti modelinin kullanım oranı ise yüzde 0,42 dolaylarında.

Steam en popüler işlemciler

İşlemci tarafında ise yüzde 82 civarlarındaki kullanım oranına sahip olan Intel, işlemci tarafındaki liderliğini koruyor. AMD severler için kötü bir haber olsa da şirket, sunduğu başarılı ürünlere karşın tercih edilmede geride kalmakta. Peki siz bu sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bilgisayarınızda hangi ekran kartını ve işlemciyi kullanmaktasınız?

The post Steam, oyuncuların en popüler donanımlarını açıkladı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.