Telegram'a ilginç bir özellik daha eklendi!

En popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram dikkat çekici özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Rus programcı Pavel Durov tarafından ortaya çıkarılan açık kaynak kodlu mesajlaşma platformu Telegram Slow Mode özelliği ile gruplarda...

Telegram'a ilginç bir özellik daha eklendi!
En popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram dikkat çekici özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Rus programcı Pavel Durov tarafından ortaya çıkarılan açık kaynak kodlu mesajlaşma platformu Telegram Slow Mode özelliği ile gruplarda mesaj gönderme sürelerini sınırlama izni verecek.

Meizu Note 9 inceleme

Telegram Slow Mode özelliği ile mesajlarda süre sınırı!

2018'in başlarından itibaren aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşan mesajlaşma platformu yeni özelliği ile gündemde. Slow Mode olarak karşımıza çıkan yeni özellik ile Telegram grubundaki yönetici, grup üyelerinin mesaj atma sürelerini sınırlayabilecek. Yani grup yöneticisi, diğer üyelerin ne sıklıkta mesaj gönderebileceğini belirleyerek, atılan her mesajdan sonra üyelerin yeni mesaj atabilmesi için belli bir süre bekletebilecek. Telegram Slow Mode özelliği ile mesajlarda süre sınırı! - ShiftDelete.Net Telegram bu yeni özelliği "Daha ​​düzenli gruplar halinde konuşmalar yapmayı ve her bir mesajın değerini yükseltmeyi hedefliyoruz." dedi. Bu özellikle gruplardaki peş peşe mesajlar engellenecek ve daha rahat iletişim kurulabilir büyük gruplar oluşturulabilecek. Telegram Slow Mode özelliği ile mesajlarda süre sınırı! WhatApp da geçtiğimiz Ocak ayında mesaj sınırlaması getirmişti. Fakat bu mesaj sınırlaması WhatsApp üzerinden yayılan yanlış bilgilerin önüne geçilebilmesi için bir mesajı en fazla 5 kişiye gönderme sınırı olarak karşımıza çıkmıştı. Aslında WhatsApp, uzun süredir gruplar için veya ikili konuşmalar için inovatif bir özellikle karşımıza çıkmıyor. Açık kaynak kodlu uygulama yapımcısının asıl amacı WhatsApp gruplarını kendi platformuna çekebilmek gibi duruyor. Ayrıca uygulama büyük grup konuşmaları konusunda yeni özelliği ve eski barındırdığı özellikleriyle de hem WhatsApp’a hem de diğer mesajlaşma platformlarına göre daha öne geçecek gibi duruyor. Özellik küresel çapta kullanıcılara sunulmuş olsa da yavaş yavaş bölgesel olarak tüm cihazlara ulaşması bekleniyor. Peki sizce bu özellik WhatsApp gruplarının kullanımını düşürecek mi?

The post Telegram'a ilginç bir özellik daha eklendi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.