Telegram’dan Çin’e DDoS saldırısı suçlaması!

Çin'in başketi Hong Kong'da hükümetin yaptığı yeni yasal düzenlemeye karşı protestolar devam ediyor. Protestocuların şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmalarından dolayı Telegram Çin tarafından DDoS saldırısına uğradı! Huawei, Amerikan...

Telegram’dan Çin’e DDoS saldırısı suçlaması!
Çin'in başketi Hong Kong'da hükümetin yaptığı yeni yasal düzenlemeye karşı protestolar devam ediyor. Protestocuların şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmalarından dolayı Telegram Çin tarafından DDoS saldırısına uğradı!

Huawei, Amerikan devinden ödeme bekliyor!

Telegram Çin tarafından DDoS saldırısına uğradı!

Şifreli mesajlaşma uygulaması olan Telegram bir süredir DDoS saldırılarına maruz kalıyor. Kurucu CEO Pavel Durov, bu saldırıların Çin Hükümeti tarafından yapıldığını iddia etti. Twitter'da yazan Pavel Durov, "Çoğunlukla Çin'de bulunan IP adreslerinden gelen bu saldırının Hong Kong protestoları ile çakışması devletin bu noktada bir aktör olduğunun göstergesidir." dedi. Telegram Çin tarafından DDoS saldırısına uğradı! - ShiftDelete.Net (1) Durov, DDoS saldırılarının insanların Hong Kong’ta protestolarını koordine ederken tespit edilmekten kaçınmak için Telegram gibi şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmalarına bağlıyor. Çin hükümeti tarafından resmi bir açıklama gelmese bile Telegram’ın Siber Güvenlik ekibi bu suçlama da ısrarlı. Ayrıca Bloomberg de Telegram ve Firechat gibi şifreli mesajlaşma uygulamalarının şu anda App Store üzerinde Hong Kong konumlu birçok cihazda kurulu olduğunu ve göstericilerin Hong Kong’un Pekin destekli hükümetten kimliklerini gizlemeye çalıştığını bildirdi. Telegram Çin tarafından DDoS saldırısına uğradı! - ShiftDelete.Net (2) Bloomberg şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmanın yanı sıra Hong Kong'daki protestocuların yüz tanıma sistemlerinden kaçınmak için yüzlerini kapattıklarını da belirtiyor. Ayrıca, yerli kimlikleriyle ilişkilendiren toplu taşıma kartlarını kullanmaktan da kaçınıyorlar.

The post Telegram’dan Çin’e DDoS saldırısı suçlaması! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.