Teknoloji Haberleri

Tesla çağırma özelliği kaosa dönüştü

Tesla tarafından kısa süre önce yayınlanan 10.0 güncellemesi birçok yeni özelliği bünyesinde barındırıyor. Spotify ve Netflix desteği gibi yeni özellikler arasında en dikkat çeken, Smart Summon olarak adlandırılan Tesla çağırma özelliği oldu. Tesla sahiplerinin uzun süredir beklediği bu özellik sayesinde aracı ayağınıza çağırabiliyorsunuz. Yaklaşık 60 metrelik alan içerisinde Tesla uygulamasını açtığınızda, aracınızın park yerinden yanınıza gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Tesla araçlarda heyecan verici gelişme!

Tesla çağırma özelliği: Smart Summon kaosa dönüştü

Buraya kadar her şey süper görünüyor olsa da, bu özellik şimdiden otoparklarda kaosa neden oldu. Bu özelliğe kavuşan araç sahiplerinin sosyal medya hesaplarında yayınladığı videolar, tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. https://youtu.be/-dfpnL9OpzM İçerisinde şoför olmayan bir araca herkes şaşkınlıkla bakarken, yayınlanan bir videoda büyük bir kaza kıl payı atlatılıyor. Tesla’nın araçları henüz tamamen otonom hale gelemediği için kullanıcılar hali hazırda uyarılıyor.

Tesla’nın internet sitesindeki uyarıda Smart Summon’u kullanırken  “Hala arabanızdan sorumlusunuz, aracınızın ve çevresinin görüş alanınız içerisinde olduğundan emin olun. Çünkü, tüm engelleri algılayamıyor” ifadesine yer veriliyor. Tesla Smart Summon özelliği şimdiden hissedarlar tarafından eleştirilmeye başlandı. İlerleyen günlerde Tesla’nın atacağı adımı hep birlikte göreceğiz.

The post Tesla çağırma özelliği kaosa dönüştü appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.