Teknoloji Haberleri

Tesla Model S, Porsche Taycan ile yan yana geldi

Elektrikli otomobillerin artık neredeyse tamamen benimsendiği bir dünyada yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapılan Tesla Model S Porsche Taycan yarışı da bu durumun yeni bir örneği. Eski nesil ve verimsiz elektrikli otomobillerden, yeni nesil ve performanslı modellere geçtiğimiz bir gerçek.

Tesla Model S Porsche Taycan yarışı nasıl sonuçlandı?

Porsche’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil olan Taycan, Tesla Model S ile girdiği yarıştan mağlup olarak ayrıldı.

Porsche Taycan‘ın 7 dakika 42 saniyelik pist süresi sonrasında şirketten “En hızlı dört kapılı elektrikli araç Porsche Taycan.” açıklaması gelmişti. Bu açıklama Elon Musk‘ın dikkatini çekmiş ve bir sonraki haftaya Tesla Model S’in de pistte olacağını söylemişti. Aradan geçen bir haftanın sonrasında, Tesla Model S, Porsche Taycan Turbo S’e göre aynı pisti 19 saniye daha önce tamamlamayı başardı.

Yeni Volkswagen Passat Türkiye’de

7 dakika 23 saniyede pisti tamamlayan Tesla Model S, Ferrari 488 GTB modelinden sadece 2 saniye daha uzun tur süresine sahip. Fakat otomobil duayenleri, bu testin çok da gerçekçi sonuçlarının olmadığı kanaatinde. Çünkü neredeyse modifiyesiz olan Porsche Taycan’a fark atan Tesla Model S, ciddi modifikasyonlara uğradı. Her ne kadar aradaki fiyat farkına bakıldığında Tesla Model S’in çok daha fiyat performans odaklı olduğunu söyleyebiliyor olsak bile, Porsche Taycan’ın yakaladığı pist süresini, otomobile sahip olan standart bir kullanıcı dahi yakayabilir.

The post Tesla Model S, Porsche Taycan ile yan yana geldi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.