Tesla Model S'ten yeni bir rekor daha!

Geçtiğimiz günlerde Porsche ilk elektrikli aracı Porsche Taycan'ı tanıttı. Bu tanıtımın üzerine elektrikli araç piyasası da ister istemez kızıştı. Tesla ile Porsche'nin büyük bir rekabete girmesinin ardından Elon Musk sessizliğini bozdu. Elon...

Tesla Model S'ten yeni bir rekor daha!
Geçtiğimiz günlerde Porsche ilk elektrikli aracı Porsche Taycan'ı tanıttı. Bu tanıtımın üzerine elektrikli araç piyasası da ister istemez kızıştı. Tesla ile Porsche'nin büyük bir rekabete girmesinin ardından Elon Musk sessizliğini bozdu. Elon Musk'ın attığı tweet ve paylaşılan yeni videoya göre Laguna Seca pistindeki en hızlı 4 kapılı araç Tesla Model S oldu!

Mercedes elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirecek

Laguna Seca pistindeki en hızlı 4 kapılı araç Tesla Model S oldu!

Tesla Porsche Taycan’ın tanıtılmasıyla birlikte, planlarını hızlandırdı. Bir süredir Model S için yeni prototipler üzerinde çalışan şirket, henüz özellikleri net olarak bilinmeyen geliştirilmiş Model S ile kırdığı rekoru YouTube’da paylaştı. Tesla Model S ekose güç aktarma organları ve şasi prototipinin ileri seviye Ar-Ge testleri sırasında Kaliforniya’da bulunan ünlü yarış pisti Laguna Seca’yı 1 dakika 36 saniyede tamamladı. Bu rekor ile pistin en hızlı dört kapılı aracı oldu. Geçtiğimiz yılki Laguna Seca rekoru ise 1 dakika 37.54 saniye ile Jaugar XE SV Project 8'deydi. https://www.youtube.com/watch?v=6hmdmYRYt9A Fakat Musk attığı tweetlerle de şu an için 'en hızlı dört kapılı araç' olmayı hedeflemiyoruz. Fakat pistte gerçekten sağlıklı bir şekilde hareket edebilecek güvenliği sağlamak istiyoruz diyerek şirketin aslında aracı tümüyle gözden geçirdiğini vurguladı. Tüm bu açıklamalara rağmen önemli bir kesim ise Musk’ın şu an yeni rekor olarak Porsche Taycan’ın çıktığı Almanya’da bulunan meşhur Nürburgring pistinde dört kapılı en hızlı araç olmayı planladığını iddia ediyor. Tesla Model S'te bulunan geliştirmelerin de yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

The post Tesla Model S'ten yeni bir rekor daha! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.