Tesla sınırsız şarj hizmetini geri getirdi!

Tesla'nın Model S ve Model X sahipleri için kullanıma sunmuş olduğu en büyük hizmet geri geliyor. Yapılan açıklamaya göre satın alınan her Model S veya Model X için Supercharger istasyonlarını kullanmak tekrar ücretsiz hale geliyor. Bakalım...

Tesla sınırsız şarj hizmetini geri getirdi!
Tesla'nın Model S ve Model X sahipleri için kullanıma sunmuş olduğu en büyük hizmet geri geliyor. Yapılan açıklamaya göre satın alınan her Model S veya Model X için Supercharger istasyonlarını kullanmak tekrar ücretsiz hale geliyor. Bakalım hangi durumlarda Tesla sınırsız şarj hizmetini kullanıcılarına sunuyor?

Tesla sınırsız şarj hizmeti düşen satışları arttırmak için geri geldi!

Otomobil sektöründe yeni bir çağ başlatan markalardan olan Tesla, bunu yapabilmek için bir takım kampanyalara da imza atmıştı. Bunlar arasında en beğenileni Supercharger istasyonlarından Model S ve Model X sahiplerinin sınırsız ve ücretsiz bir şekilde araçlarını şarj edebiliyor olmalarıydı. Ancak Elon Musk 2017 yılında yapmış olduğu açıklama ile bu durumun sürdürebilir olmadığını öne sürerek bir takım kısıtlamalar getirmişti. Bu duyurudan sonra ücretsiz şarj imkanı Model S ve Model X için yılda 400 kWh olarak yani yaklaşık olarak 1600 km menzille sınırlandırılmıştı. Tesla'nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru ise Tesla hayranlarını memnun edecek cinsten. Zira sınırsız ve limitsiz şarj imkanı Tesla Model S ve Model X için geri geldi. Tüm yeni siparişlerde sunulacak olan bu imkanın düşen satışları arttırmak amacıyla geri geldiği söyleniyor.

Tesla sınırsız şarj

Şirketin en büyük gelir kaynaklarından olan Model S ve Model X satışları son dönemde ciddi bir düşüş göstermişti. Bunun sonucu olarak ise şirket Temmuz ayında 408 milyon dolar kaybettiğini açıklamıştı. Bakalım Tesla'nın bu hamlesi satışları arttırmaya yetecek mi?

The post Tesla sınırsız şarj hizmetini geri getirdi! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.