Tesla yeni bir patlamayla gündemde!

2003 yılında Martin Eberhard tarafından kurulan ve 2008 yılından itibaren Elon Musk'ın CEO'luğunu da yapmasıyla birlikte iyice popülerleşen elektrikli araç üreticisi yeni bir olayla daha gündemde. Rusya'da bir otobanda Tesla patladı! Antalya’da...

Tesla yeni bir patlamayla gündemde!
2003 yılında Martin Eberhard tarafından kurulan ve 2008 yılından itibaren Elon Musk'ın CEO'luğunu da yapmasıyla birlikte iyice popülerleşen elektrikli araç üreticisi yeni bir olayla daha gündemde. Rusya'da bir otobanda Tesla patladı!

Antalya’da Gözlemevi’ne gittik – Hediyeli vLog

Rusya otoyolunda Tesla patlaması!

Sağlamlığı ve güvenilirliği ile ön plana çıkan elektrikli otomobil şirketi Tesla, bugün büyük bir patlamayla gündeme geldi. Rusya’da bir çarpışmaya karışan Tesla aracı alevlere boğuldu ve Moskova yakınlarındaki bir otoyolda patladı. Yolculardan hayati tehlikesi olan yok fakat araç kullanılamaz hale geldi. Otomobilin modeli henüz basınla paylaşılan raporlarda belirtilmedi fakat aracın Model S ya da Model 3 olduğu düşünülüyor. Ayrıca kazanın detaylarına göre, çocukları yanında olan 41 yaşında bir Rus adam tarafından kullanılan araç, sürüş yardımı özelliği kullanılarak sol şeritte hareket ederken bir kamyona çarptı. Sürücü bacağındaki birkaç çatlak ile çocuklar ise ufak tefek morluklarla araçtan hızlı bir şekilde kaçarken, araba kazanın ardından kısa süre içerisinde alevler içerisinde kaldı. Rusya otoyolunda Tesla patlaması! - ShiftDelete.Net (1) Bu olay ise, karşı taraftan gelen bir sürücünün cep telefonuyla kaydettiği videoya an ve an yansıdı. İtfaiyeciler kısa süre içerisinde gelip araçtaki yangını söndürmüş olsa da çarpışmanın koşulları ve aracın patlama sebebi net bir şekilde belirlenemedi. Olay soruşturma süreci ile devam edecek. https://www.instagram.com/p/B0_izPjnfYV/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again Soruşturma sürecinde de Tesla araçların hem autopilot özelliğinin güvenilirliği hem de hızlı patlamasının sebebine odaklanılacak gibi duruluyor. Henüz patlama hakkında şirketten de resmi bir açıklama gelmedi. Ve olayın detayları net bir şekilde basınla paylaşılmadı. Fakat bu durum geçtiğimiz günlerde otoparkta patlayan araç da göz önünde bulundurulduğunda şirkete olan güveni sarsacak gibi duruyor.

The post Tesla yeni bir patlamayla gündemde! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.