Tesla'dan yarış arabalarına toz yutturan güncelleme!

Çağımızın dahi girişimcilerinden Elon Musk, Tesla modelini geliştirmeye devam ediyor. Tesla Model 3 yazılım güncellemesi sayesinde yarış araçlarından bile daha hızlı hale geldi. Tesla düz bir çizgide bitiş çizgisine önce varmaya dayanan drag yarışlarında kendini kanıtlamıştı. Pist yarışlarında ise şimdiye kadar herhangi bir iddia ortaya koymamıştı. Bu durumun farkında olan firma, "Track Mode" isimli bir performans modu güncellemesiyle adından söz ettirdi. Tesla, performans testi için Alaska’da! Tesla Model 3 yazılım güncellemesi sonrasında rekor kırdı! Tesla internet sitesinde bu güncellemeyle ilgili "Bu mod sayesinde aynı motor gücü ve tork kuvvetiyle düz bir yolda araç kullanıyormuş gibi pistlerde de Tesla'yı sürebilirsiniz." şeklinde açıklamada bulundu. Aracın özellikle dönüşlerde hızını koruması ve iyi bir dönüş performansı sağlaması için ince ayarlamalar yapıldığı açıklandı. Yarış arabaları konusunda deneyimiyle öne çıkan sürücü Randy Pobst, firmanın performans testlerinde yer alan isim olarak karşımıza çıktı. Dönüşlerde torkun ön ve arka tekerler arasında aktarımı konusunda çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sayesinde Tesla Model 3 çift motorunun hızlı ve sessiz bir biçimde dönüşün daha dar ya da geniş açılı olmasında rol oynadığı ifade edildi. Los Angeles yakınlarında yapılan test sürüşlerinde Tesla 1:21.49'luk bir zaman dilimine imza attı. Aynı pistte 2016 model Porsche Cayman GT4'u geride bıraktığı gibi 2011 model Ferrari 458'in 1:22.30'luk tur zamanını da geçmeyi başardı. En azından bu pist üzerinde yapılan turlarda dünyanın en hızlı sedan spor aracı unvanını Tesla Model 3 yazılım güncellemesi ile elde etmiş oldu. The post Tesla'dan yarış arabalarına toz yutturan güncelleme! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Tesla'dan yarış arabalarına toz yutturan güncelleme!
Çağımızın dahi girişimcilerinden Elon Musk, Tesla modelini geliştirmeye devam ediyor. Tesla Model 3 yazılım güncellemesi sayesinde yarış araçlarından bile daha hızlı hale geldi. Tesla düz bir çizgide bitiş çizgisine önce varmaya dayanan drag yarışlarında kendini kanıtlamıştı. Pist yarışlarında ise şimdiye kadar herhangi bir iddia ortaya koymamıştı. Bu durumun farkında olan firma, "Track Mode" isimli bir performans modu güncellemesiyle adından söz ettirdi.

Tesla, performans testi için Alaska’da!

Tesla Model 3 yazılım güncellemesi sonrasında rekor kırdı!

Tesla internet sitesinde bu güncellemeyle ilgili "Bu mod sayesinde aynı motor gücü ve tork kuvvetiyle düz bir yolda araç kullanıyormuş gibi pistlerde de Tesla'yı sürebilirsiniz." şeklinde açıklamada bulundu. Aracın özellikle dönüşlerde hızını koruması ve iyi bir dönüş performansı sağlaması için ince ayarlamalar yapıldığı açıklandı. Yarış arabaları konusunda deneyimiyle öne çıkan sürücü Randy Pobst, firmanın performans testlerinde yer alan isim olarak karşımıza çıktı. Tesla Model 3 yazılım güncellemesi Dönüşlerde torkun ön ve arka tekerler arasında aktarımı konusunda çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sayesinde Tesla Model 3 çift motorunun hızlı ve sessiz bir biçimde dönüşün daha dar ya da geniş açılı olmasında rol oynadığı ifade edildi. Los Angeles yakınlarında yapılan test sürüşlerinde Tesla 1:21.49'luk bir zaman dilimine imza attı. Aynı pistte 2016 model Porsche Cayman GT4'u geride bıraktığı gibi 2011 model Ferrari 458'in 1:22.30'luk tur zamanını da geçmeyi başardı. En azından bu pist üzerinde yapılan turlarda dünyanın en hızlı sedan spor aracı unvanını Tesla Model 3 yazılım güncellemesi ile elde etmiş oldu.

The post Tesla'dan yarış arabalarına toz yutturan güncelleme! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.