TikTok, YouTube ve Instagram'ı solladı!

App Store 2019 ilk çeyrek raporu SensorTower tarafından yayınlandı. Buna göre TikTok, beşinci kez üst üste en çok indirilen uygulama oldu. Böylece TikTok rekor kırmayı da başararak bir çok önemli uygulamayı geride bırakmış oldu. Instagram Direct donemi sona eriyor TikTok rekor üstüne rekor kırıyor! Yayınlanan SensorTower raporuna göre TikTok, bir çeyrekte 33 milyondan fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirildi. Kendisinin en yakın rakibi olan YouTube ise 28 milyon kullanıcının tercihi oldu. Instagram beklenenin aksine sıralamada yerini yükseltemedi ve yaklaşık 27 milyon kullanıcı tarafından indirildi. WhatsApp ise bir önceki çeyrekteki yerini koruyarak dördüncü olmayı başardı. WhatsApp’ı 23 milyon indirme ile Messenger, onu da 22 milyon indirme ile Facebook izledi. Facebook geçtiğimiz yıl önemli güvenlik sorunları ile gündeme gelmiş, milyonlarca kişi uygulamayı telefonlarından silmişti. Ancak Facebook, tüm bu olanlara rağmen indirilme sayısını arttırmaya devam ediyor. Twitter CEO’su geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada iyi bir ilk çeyrek geçirdiklerini, şirketin kar etmeye başladığını belirtmişti. Ancak Twitter, App Store sıralamasında on altıncı olarak beklentinin altında kaldı. Şirket, geçtiğimiz sene daha üst sıralarda yer alıyordu. TikTok geçtiğimiz Nisan ayında Hindistan’da yasaklanmıştı. Bunun ardından önemli bir karar alan şirket, 13 yaşın altındaki kullanıcıların uygulamayı kullanmasını kısıtlamıştı. Buna rağmen indirilme sayılarının artıyor olması, şirketin ne denli büyük bir başarı grafiği çizdiğinin göstergesi. TikTok nedir? TikTok, veya Çin'de bilinen adıyla Douyin, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama aracılığı ile video çekebilir, bunları çeşitli filtreler ile güzelleştirebilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz videoları sayfanızda paylaşabilir, bunların binlerce kişi tarafından izlenmesini sağlayabilirsiniz. The post TikTok, YouTube ve Instagram'ı solladı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

TikTok, YouTube ve Instagram'ı solladı!
App Store 2019 ilk çeyrek raporu SensorTower tarafından yayınlandı. Buna göre TikTok, beşinci kez üst üste en çok indirilen uygulama oldu. Böylece TikTok rekor kırmayı da başararak bir çok önemli uygulamayı geride bırakmış oldu.

Instagram Direct donemi sona eriyor

TikTok rekor üstüne rekor kırıyor!

Yayınlanan SensorTower raporuna göre TikTok, bir çeyrekte 33 milyondan fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirildi. Kendisinin en yakın rakibi olan YouTube ise 28 milyon kullanıcının tercihi oldu. Instagram beklenenin aksine sıralamada yerini yükseltemedi ve yaklaşık 27 milyon kullanıcı tarafından indirildi. WhatsApp ise bir önceki çeyrekteki yerini koruyarak dördüncü olmayı başardı. WhatsApp’ı 23 milyon indirme ile Messenger, onu da 22 milyon indirme ile Facebook izledi. Facebook geçtiğimiz yıl önemli güvenlik sorunları ile gündeme gelmiş, milyonlarca kişi uygulamayı telefonlarından silmişti. Ancak Facebook, tüm bu olanlara rağmen indirilme sayısını arttırmaya devam ediyor. Twitter CEO’su geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada iyi bir ilk çeyrek geçirdiklerini, şirketin kar etmeye başladığını belirtmişti. Ancak Twitter, App Store sıralamasında on altıncı olarak beklentinin altında kaldı. Şirket, geçtiğimiz sene daha üst sıralarda yer alıyordu. TikTok geçtiğimiz Nisan ayında Hindistan’da yasaklanmıştı. Bunun ardından önemli bir karar alan şirket, 13 yaşın altındaki kullanıcıların uygulamayı kullanmasını kısıtlamıştı. Buna rağmen indirilme sayılarının artıyor olması, şirketin ne denli büyük bir başarı grafiği çizdiğinin göstergesi.

TikTok nedir?

TikTok, veya Çin'de bilinen adıyla Douyin, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama aracılığı ile video çekebilir, bunları çeşitli filtreler ile güzelleştirebilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz videoları sayfanızda paylaşabilir, bunların binlerce kişi tarafından izlenmesini sağlayabilirsiniz.

The post TikTok, YouTube ve Instagram'ı solladı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.