Teknoloji Haberleri

TikTok’un en ünlü 26 fenomeni!

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin ilk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza girdi. Kısa süre içerisinde büyük bir kitleye ulaşan sosyal medya uygulaması, uygulama içerisinde video oluşturma ve paylaşım yapmanın yanı sıra canlı yayın imkanı da sağlayarak gün geçtikçe de popülerleşmeye devam ediyor. Popüler uygulama, her ne kadar ülkemizde daha cringe videolarla karşımıza çıksa da globalde oldukça yaratıcı videolarla karşımıza çıkıyor. Peki YouTube’dan bile daha hızlı bir şekilde büyük bir kitleye ulaşan 26 en ünlü TikTok fenomenleri listesinde kimler yer alıyor?

Yaşlandırma uygulamasını kullananlara kötü haber!

En ünlü TikTok fenomenleri!

TikTok gün geçtikçe popülerliğini artırırken, birçok yeni fenomen de hayatımıza girmeye devam ediyor. Hızlı bir şekilde birçok YouTube içerik oluşturucusunun bile ulaşamadığı en büyük kitleye ulaşan 26 TikTok fenomenini sizler için listeledik.

Maverick Baker – 10.1 milyon

Maverick Baker, Oklahoma‘da yaşayan, popüler lipsync ve dans videoları üreten 18 yaşında bir TikTok fenomeni. Kişisel hesabında 10.1 milyonluk bir kitleye sahip olan Maverick, 6.3 milyon takipçisi bulunan “Cash and Maverick” adı altında da kardeşi Cash ile müzik içerikleri oluşturuyor. En ünlü TikTok fenomenleri! - ShiftDelete.Net - Teknoloji Haberleri Aslına bakarsak Baker ailesi sosyal medyada ailecek popülerler. Maverick, Cash ve kız kardeşi Lani, TikTok hesaplarında toplam 26.2 milyon takipçiye sahip.

Arishfa Khan – 10.7 milyon

Arishfa Khan, 9 yaşında çocuk oyunculuğuna başlamış ve şu an 16 yaşında olan bir Hintli. TikTok hesabındaki dudak senkronizasyonu videolarıyla da büyük ilgi gören fenomen şu an güzellik ve makyaj konulu YouTube videoları ile YouTube’a içerik üretmeye devam ediyor. En ünlü TikTok fenomenleri! - ShiftDelete.Net - Teknoloji Haberleri(1)

Lucky Dancer – 10.7 milyon

Asıl adı Aryan Khan olan Lucky Dancer, 15 yaşından bu yana dans hareketlerini gösteren TikTok videolarını yayınlıyor. Şu an 17 yaşında olan Aryan, boş zamanlarında Hindistan‘da dans atölyeleri de düzenliyor.

Adnaan Shaikh – 10.7 milyon

Adnaan Shaikh, üyeleri TikTok platformundaki en popüler hesaplardan oluşan Team 07 adlı beş kişilik bir Hintli influencer grubunun üyelerinden sadece birisidir. 23 yaşındaki Shaikh da dahil olmak üzere ekip, hesaplarında birbirlerini içeren komedi videoları yayınlıyor.

Rebecca Zamolo – 11.2 milyon

Rebecca Zamolo, TikTok ve YouTube kanallarındaki videolarda sportif yeteneklerini ön plana çıkaran eski bir jimnastikçi. Ayrıca, sosyal medya fenomeni kocası Matt Slays ile de YouTube için komik içerikler üretmeye devam ediyor.

Cash Baker – 11.4 milyon

Maverick Baker‘ın küçük erkek kardeşi olan Cash Baker TikTok’ta viral hale gelen “The Way You Move” adlı şarkıyla hızlı bir şekilde ün kazandı. Ve abisi Maverick ile de “Cash and Maverick” hesabı üzerinden içerik üretmeye devam ediyor. Aslına bakarsak Baker ailesi sosyal medyada ailecek popülerler. Maverick, Cash ve kız kardeşi Lani, TikTok hesaplarında toplam 26.2 milyon takipçiye sahip.

Manjul Khattar – 12 milyon

Hindistan‘da yaşayan 21 yaşındaki bir sosyal medya fenomeni Manjul Khattar, popülerliğinin çoğunu TikTok‘ta buldu, ancak başladığı yer orası değildi. Khattar’ın Instagram ve YouTube‘da çok popüler olmasa da hesapları vardı. Ancak TikTok ile birlikte büyük bir üne sahip oldu.

Hasnain Khan – 12.4 million (Askıda)

Hasnain Khan, Faisal Shaikh, Adnaan Shaikh, Faiz Baloch ve Sadhan Faroouqi’den oluşan 5 kişilik Team 07 ekibinin diğer bir üyesi. Toplu olarak 63 milyondan fazla takipçisi olan ekip, yalnızca Hindistan’daki değil tüm platformdaki en büyük hesaplara sahipler. Kısa süre önce bir Hindu linç çetesi tarafından yapılan saldırı sonucu yaralanmaları sonrasında ölen Tabrez Ansari adlı Müslüman bir adamın ölümünü kınayan bir video yayınlamasıyla birlikte hesabı askıya alındı.

Danielle Cohn – 12.8 million

Danielle Cohn, 13 yaşındayken TikTok’un Amerikan versiyonu olan Musical.ly‘deki en popüler yaratıcılardan biri oldu. Şimdi 15 yaşında olan Cohn, bu ayın başlarında, 16 yaşındaki erkek arkadaşı Mikey Tua ile evlendiklerini ve hamile olduğunu söyleyen bir video hazırlamasının ardından çok fazla kötü yorumla karşılaştı. Cohn daha sonra videonun sadece dikkat çekmek için bir şaka olduğunu söyledi, ancak YouTube kanalından ve Instagram hesabından oldukça fazla takipçi kaybetmesine sebep oldu.

Annie LeBlanc – 13.7 milyon

Annie LeBlanc‘in ünlülüğü ilk olarak ailesine bağlıydı. Çünkü ailesinin 7.2 milyondan fazla abonesi olan ‘Bratayley’ isimli bir YouTube kanalı vardı. 14 yaşındaki kız ilk olarak Musical.ly için içerik üretmeye başladıktan sonra TikTok’a geçiş yaptı. Ayrıca şu an popüler YouTube dizisi “Chicken Girls” oyuncularından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Avneet Kaur – 13.8 milyon

Avneet Kaur, ilk kez 2010 yılında dokuz yaşındayken Hindistan‘da düzenlenen bir dans yarışmasında yarışmacı olarak karşımıza çıktı. Ancak o zamandan bu yana popüler bir aktris ve koreograf olarak yoluna devam etti. 17 yaşındaki Kaur, TikTok üzerinde sette geçirdiği zamanları paylaşıyor.

 Savannah Soutas & the LaBrant Family – 14 milyon

Savannah Soutas aslında popüler bir sosyal medya fenomeni ailesi LaBrant’taki anne olarak karşımıza çıktı. Kocası Cole LaBrant, “Dem White Boyz” adı verilen dans eden üçlünün bir parçası olarak bilinen eski bir Vine fenomeni. Çiftin aileleriyle ilgili YouTube kanalı yaklaşık 10 milyon aboneye sahipken yeni doğan iki çocuklarının Instagram hesapları da 1 milyondan fazla takipçiye sahip.

Garima Chaurasia – 14.3 milyon

Garima Chaurasia, 21 yaşında Hintli bir TikTok fenomeni ve ünlü bir model. Şubat ayında “Boht Hard” şarkısıyla paylaştığı bir dans videosu ile viral olarak hızlı bir şekilde popülerliğine popülerlik kattı.

Lauren Godwin — 14.7 million

Lauren Godwin, Houston’da bir üniversiteye giden normal bir öğrenci olarak hayatın içerisinden içerikler üretiyor. 19 yaşındaki TikTok fenomeni Sebastian Bails ile birlikte de şaka üzerine videolar çekiyor.

Awez Darbar – 15.3 milyon

Awez Darbar, orijinal koreografiler hazırladığı ve viral şarkılarla dans ederken çektiği videolar ile ünlenen 26 yaşındaki Hintli bir fenomen. O da viral olarak yayılan videolarla hızlı bir şekilde oldukça büyük bir kitleye ulaştı.

Jayden Croes – 15.9 milyon

20 yaşındaki Jay Croes, popüler sosyal medya kardeş ikilisi Croes Bros‘un genç yarısı. İki erkek kardeş, hayatın saf ve basit olduğu Aruba’da büyüdü. Daha sonra 2015 yılında Musical.ly‘de hızlı bir şekilde büyük bir hayran kitlesine ulaştı ve şu anda TikTok videoları üretiyorlar.

The Dobre Twins – 16.6 milyon

Lucas ve Marcus Dobre TikTok’ta komedi skeçleri, şakalar ve jimnastik videoları çeken 20 yaşında ikiz kardeşler. İkiz kardeşler ayrıca, büyük kardeşleri Cyrus ve Darius ile YouTube için içerik yaratıyor ve dördü bu yaz hayranlarıyla buluşmak için şehirlerarası bir tura çıkacak.

Riyaz Afreen – 18.3 milyon

Riyaz Afreen sadece 15 yaşında, ancak kısa sürede TikTok’ta viral olarak oyuncu olarak yeni bir kariyer planı yaptı. Birçok ünlü TikTok fenomeni ile de viral videolar çeken Riyaz küçük yaşta büyük bir kitleye sahip.

Gilmher Croes – 18.4 milyon

Gil Croes, çılgınca popüler olan Croes Brothers‘ın diğer yarısı. 26 yaşında ve TikTok’un en eski yıldızlarından birisi. Kısa süre önce verdiği bir röportajda da platformda popülaritesini korumak için daha yaratıcı şeylerle takipçilerinin karşısına çıkacağını vurguladı.

Jannat Zubair Rahmani – 19.2 milyon

Jannat Zubair Rahmani, kariyerine sekiz yaşında başlayan ve şu an 17 yaşında olan bir oyuncu. Uzun zamandır da TikTok’ta ürettiği dudak senkron videoları ile Hindistan’ın en popüler hesaplarından biri olmayı başardı.

JiffPom – 19.4 milyon

JiffPom, dört küçük bacağından sadece ikisindeki hızı için iki Guinness dünya rekorunu elinde tutan küçük bir Pomeranya köpeğidir. Katy Perry‘nin şarkısı “Dark Horse” ile de çekilen viral müzik videoları dahil olmak üzere birçok farklı tarzda video ile karşımıza çıktı.

Jacob Sartorius – 20.7 milyon

Jacob Sartorius, Musical.ly‘deki en popüler fenomenlerden biriydi. 16 yaşında müzikte oldukça başarılı bir kariyere önemli bir adım atan fenomen, bu sıralarda da “Stranger Things” oyuncularından Millie Bobby Brown ile olan ilişkisiyle konuşuluyor.

Kristen Hancher – 23 milyon

20 yaşındaki Kristen Hancher, dudak senkron ve saç rengi değişikliği videoları ile hızlı bir şekilde viral oldu. Şimdi Hancher, Jake Paul‘un Team 10 ekibinin bir üyesi ve Los Angeles’ta sosyal medya fenomenleriyle dolu bir konakta yaşıyor. Bu 10 kişilik ekiple ortak içerikler üretiyorlar.

Mr. Faisu – 23.7 milyon (Askıda)

Faisu yani Faysal Shaikh, Hindistan’daki en popüler TikTok fenomeni. Hindistan’da daha öncede bahsettiğimiz sosyal medya grubu Team 07‘nin en popüler üyesidir. Ekip üyelerinden bazıları ile müslüman bir adamın ölümünü kınayan bir video yayınlamalarının ardından hesapları askıya alındı.

Baby Ariel – 29.8 milyon

Baby Ariel, yani Ariel Martin, Musical.ly‘deki 20 milyondan fazla takipçiyi geçen ilk fenomendi ve şöhreti oradan büyüdü. Şu an 18 yaşında olan TikTok fenomeni Baby Ariel, Disney Channel ve Nickelodeon TV dizilerinde de karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Loren Gray – 32.6 milyon

17 yaşında olan Loren Gray TikTok’ta en büyük kitleye sahip kişi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca 2017’den bu yana müzik yapan fenomen, en son Mayıs ayında “Can’t Do It” single’ını piyasaya sürdü. Birçok kurum ve kuruluştan ödül alan fenomen kitlesini hızlı bir şekilde büyütmeye devam ediyor.

The post TikTok’un en ünlü 26 fenomeni! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.