Tim Cook: Her zaman fiyatları düşük tutuyoruz

Apple CEO'su Tim Cook, Almanya'nın en popüler dergilerinden Stern'e yaptığı konuşmada iPhone 11 serisi ve Apple TV+ hakkında bazı açıklamalar yaptı. Röportaj Berlin merkezli bir girişim olan Blinkist'in ofisinde gerçekleştirildi. Konuşmanın...

Tim Cook: Her zaman fiyatları düşük tutuyoruz
Apple CEO'su Tim Cook, Almanya'nın en popüler dergilerinden Stern'e yaptığı konuşmada iPhone 11 serisi ve Apple TV+ hakkında bazı açıklamalar yaptı. Röportaj Berlin merkezli bir girişim olan Blinkist'in ofisinde gerçekleştirildi. Konuşmanın odağında yeni ürünlerin detaylarının aksine, Apple'ın fiyatlandırma stratejisi vardı. Tim Cook, “Fiyatlarımızı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyoruz ve neyse ki bu yıl iPhone'un fiyatını düşürmeyi başardık” ifadelerini kullandı. iPhone 11 ile XR'ı kıyasladığımızda 50 Euro'luk bir düşüş yaşandı.

iPhone 11 için sıraya girenlere Cook sürprizi

Tim Cook'a göre fiyatları düşük tutmak öncelik!

Apple TV+ hizmetinin 5 Euro olan en ucuz paketi, Netflix'in 8 Euro'luk en ucuz paketine kıyasla daha avantajlı görünüyor. Bu paketlerde HD görüntü seçeneği yer almazken Cook, Netflix'in Apple'ın yeni hizmetinden korktuğunu düşünmüyor. Tim Cook: Her zaman fiyatları düşük tutuyoruz  ABD Başkan Adayı Elizabeth Warren, Tim Cook'un gündeminde yer almaya devam ediyor. Apple, Facebook, Google ve Amazon gibi şirketleri rekabetçilik konusunda suçlayan Warren'in başkan seçilmesinin teknoloji şirketleri için oldukça kötü olacağı, Zuckerberg gibi kişiler tarafından sürekli dile getiriliyor. ABD Yüksek Mahkemesi'nin, iOS uygulama pazarı konusunda Apple'ın tekelcilik yaptığına dair baskısı da soruldu. Cook, "Makul düşünen hiç kimse Apple'a tekelci demez" diyor. Apple CEO'su şirketini kendi markasını bastığı ürünleri satan bir süpermarkete benzetiyor.

The post Tim Cook: Her zaman fiyatları düşük tutuyoruz appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.