Tim Cook: Yazılımcı olmak için üniversiteye gerek yok!

Apple CEO'su Tim Cook, 3 Haziran'da San Jose şehrinde başlayacak olan WWDC 2019 ( Dünya Geliştiriciler Konferansı ) etkinliği öncesinde, etkinliğe katılmak için burs kazanan 350 öğrenciden birisi olan Liam Rosenfeld ile görüştü. Tim Cook: Apple’da her şey istediğimiz gibi gidiyor! Tim Cook: Kodlama için lisans eğitimi şart değil! 16 yaşındaki Liam Rosenfeld ile görüşmek için Orlando'daki bir Apple Store'u ziyaret eden Tim Cook, Rosenfeld’in bu kadar küçük yaşta kodlama konusunda başarı elde etmesinin oldukça etkileyici olduğunu ve bu başarının kodlamaya küçük yaşta başlanması gerektiğinin en iyi örneklerinden olduğunu vurguladı. Kodlama konusunda uzman olmak için dört yıllık bir lisans eğitiminin gerekli olduğuna inanmadığını belirtiyor. Ayrıca, yazılım için üniversiteye ihtiyacın artık geçerliliği olmayan bir görüş olduğuna inandığını belirtiyor. Cook, Liam gibi küçük yaşta kodlama ile ilgilenen çocukların, liseden mezun olana kadar birçok uygulamayı App Store'da yayınladığını belirtiyor. Böylece sektörde başarılı olabilmek için lise düzeyinde bir eğitimin ve ilk etapta biraz tecrübenin yeterli olduğunu savunuyor. Tabi, Apple CEO'sunun üniversiteye karşı olmadığını ve yazılıma küçük yaşta başlanması gerektiğini anlatmak istediğini belirtmeliyiz. Her yıl düzenlenen WWDC etkinliğine Türkiye'den de büyük bir katılım oluyor. The post Tim Cook: Yazılımcı olmak için üniversiteye gerek yok! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Tim Cook: Yazılımcı olmak için üniversiteye gerek yok!
Apple CEO'su Tim Cook, 3 Haziran'da San Jose şehrinde başlayacak olan WWDC 2019 ( Dünya Geliştiriciler Konferansı ) etkinliği öncesinde, etkinliğe katılmak için burs kazanan 350 öğrenciden birisi olan Liam Rosenfeld ile görüştü.

Tim Cook: Apple’da her şey istediğimiz gibi gidiyor!

Tim Cook: Kodlama için lisans eğitimi şart değil!

16 yaşındaki Liam Rosenfeld ile görüşmek için Orlando'daki bir Apple Store'u ziyaret eden Tim Cook, Rosenfeld’in bu kadar küçük yaşta kodlama konusunda başarı elde etmesinin oldukça etkileyici olduğunu ve bu başarının kodlamaya küçük yaşta başlanması gerektiğinin en iyi örneklerinden olduğunu vurguladı. Kodlama konusunda uzman olmak için dört yıllık bir lisans eğitiminin gerekli olduğuna inanmadığını belirtiyor. Ayrıca, yazılım için üniversiteye ihtiyacın artık geçerliliği olmayan bir görüş olduğuna inandığını belirtiyor. Cook, Liam gibi küçük yaşta kodlama ile ilgilenen çocukların, liseden mezun olana kadar birçok uygulamayı App Store'da yayınladığını belirtiyor. Böylece sektörde başarılı olabilmek için lise düzeyinde bir eğitimin ve ilk etapta biraz tecrübenin yeterli olduğunu savunuyor. Tabi, Apple CEO'sunun üniversiteye karşı olmadığını ve yazılıma küçük yaşta başlanması gerektiğini anlatmak istediğini belirtmeliyiz. Her yıl düzenlenen WWDC etkinliğine Türkiye'den de büyük bir katılım oluyor.

The post Tim Cook: Yazılımcı olmak için üniversiteye gerek yok! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.