Toyota modellerinde motor otomatik kapanacak

Gündelik hayatımızda önemli bir yere sahip otomobiller günden güne daha da gelişiyor. Bu gelişmeler ile beraber hem araç içerisindeki konforumuz artıyor hem de güvenlik önlemleri ile birçok hayat kurtarılabiliyor. Toyota, araçlarında standart...

Toyota modellerinde motor otomatik kapanacak
Gündelik hayatımızda önemli bir yere sahip otomobiller günden güne daha da gelişiyor. Bu gelişmeler ile beraber hem araç içerisindeki konforumuz artıyor hem de güvenlik önlemleri ile birçok hayat kurtarılabiliyor. Toyota, araçlarında standart hale getireceği özellikler ile sürücülerin güvenliğini artırmayı planlıyor. Öyle ki, geçtiğimiz yıllarda Star Trek oyuncusu Anton Yelchin olmayan güvenlik önlemlerinden dolayı feci bir şekilde hayatını kaybetmişti. Bakalım Toyota güvenlik önlemleri hakkında neler planlıyor?

Mercedes A Serisi Sedan Türkiye’de!

Toyota, hem güvenlik hem de tasarruf peşinde!

Toyota güvenlik önlemleri hakkında aldığı yeni karar ile 2020 yılından itibaren ürettiği tüm araçlarda otomatik motor kapatma ve otomatik park özelliklerini standart hale getirecek. Otomobil, önceden belirlenmiş bir süre boyunca çalışmaya devam ederse motor otomatik olarak kapatılacak ve  tasarruf sağlanmış olacak. Toyota bu özellik ile beraber güvenlik konusunda da yeni bir adım attı. Böylelikle 2020 yılından itibaren üretilen araçlarda bazı donanımları standart hale getirmiş oldu. Sürücü aracını park etmeden araç içerisinde çıkarsa, park frenini araç tarafından otomatik olarak devreye sokulacak ve olası bir kazayı engellemiş olacak. Otomatik park özelliği ve otomatik kapanan motor özelliği şu anda birçok araçta bulunmasa bile hayat kurtaran sistemler olarak dikkat çekiyor. 2016 yılında meydana gelen kaza ise bunu kanıtlıyor. Star Trek oyuncusu Anton Yelchin, 2016 yılında eğimli yolda durdurduğu aracından inerken aracını durdurmayı unutmuş ve aracın arkasında bulunan demir parmaklıklar arasında sıkışarak can vermişti. Otomobillerin gelişmesi ile beraber güvenlik önlemleri günden güne artıyor. Bu önlemler artsada, meydana gelen kazalarında yüzde 90 oranında sürücülerden kaynaklandığını belirtmekte fayda var.

The post Toyota modellerinde motor otomatik kapanacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.