Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu!

Ülkemizin uzay teknolojileri alanında çok daha hızlı yol almasını ve çeşitli kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve yönetim kadrosu belli oldu. Yerli uçan otomobilin...

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu!
Ülkemizin uzay teknolojileri alanında çok daha hızlı yol almasını ve çeşitli kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve yönetim kadrosu belli oldu.

Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı!

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve yönetim kadrosu açıklandı 

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Yönetim Kurulu üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan atama kararlarına göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Prof. Dr. Yurdanur Tulunay, Prof. Dr. Sacit Özdemir, Doç. Dr. Lokman Kuzu, Dr. Ahmed Halid Akgiray, Cenk Şen ve Murat İkinci getirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faliyetlerini yürütecek olan Uzay Ajansı idari ve mali açıdan özerk bir yapıda bulunuyor. Tüm bunların haricinde ise, Uzay Ajansı kendi çalışmalarını, kendi özel bütçesi ile yürütecek.

The post Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.