Türkiye Uzay Ajansı'nın 'A Takımı' toplandı

Türkiye'nin uzay teknolojileri alanında daha hızlı yol almasını sağlayacak Türkiye Uzay Ajansı'nın başkanı ve yönetim kadrosu geçen aylarda belli olmuştu. Aradan geçen kısa sürenin ardından yönetim kurulu toplandı. Düzenlenen toplantıya Sanayi...

Türkiye Uzay Ajansı'nın 'A Takımı' toplandı
Türkiye'nin uzay teknolojileri alanında daha hızlı yol almasını sağlayacak Türkiye Uzay Ajansı'nın başkanı ve yönetim kadrosu geçen aylarda belli olmuştu. Aradan geçen kısa sürenin ardından yönetim kurulu toplandı. Düzenlenen toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başkanlık etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı’nın ilk yönetim kurulu toplantısına başkanlık etti. Toplantıda, büyük ve güçlü Türkiye yolunda uzay alanında yapılan çalışmaların önemine değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Türkiye’nin uzaydaki geleceğine yön verecek işlere imza atacağınıza inanıyorum.” dedi.

Uzay Ajansı yönetim kurulu

Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu toplandı

Kurulan ajans için ilk kez yönetim kurulu bir araya geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Aynı zamanda toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da yer aldı. Varank, yaptığı açıklamada Türkiye Uzay Ajansı'nın ülkemizin 20 yıllık rüyası olduğuna dikkat çekti. Ayrıca yönetim kurulu başkanının ve üyelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle atandığını belirtti. Varank aynı zamanda ekibin alanında uzman ve tecrübe sahibi olduğu konusuna da dikkat çekti. Ajans, Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi" vizyonu çerçevesinde Türkiye'nin uzay alanında milli menfaatlerini koruyacak çalışmalar yapacak. Dünyanın geleceğinin uzayda olduğunu söyleyen Varank, ajansın Türkiye için bir gurur vesilesi olduğunu belirtti. Milli Uzay Programı'nın ajansın gündeminde olduğuna dikkat çeken Varank, "Uzay ajansımızın, Türkiye’nin uzaydaki geleceğine yön verecek işlere imza atacağına inanıyorum.” dedi. Varank aynı zamanda ajansın logo seçimine vatandaşları katmak adına hazırlıkların yapılması için Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım’a talimat verdi. Toplantının sonunda Ajans Başkanı Yıldırım, ilk yönetim kurulu toplantısı tutanağını, Bakan Varank’a imzalattı.

The post Türkiye Uzay Ajansı'nın 'A Takımı' toplandı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.