Türkiye'nin ilk drone ordusu için tarih açıklandı!

Drone'lar ülkemizin güvenlik güçleri tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Trafik kontrolünde, meskun mahal operasyonlarında ve terörle mücadelede kullanılan bu cihazlar, Türkiye'nin ilk drone ordusu sayesinde bir araya geliyor. Profesyonel...

Türkiye'nin ilk drone ordusu için tarih açıklandı!
Drone'lar ülkemizin güvenlik güçleri tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Trafik kontrolünde, meskun mahal operasyonlarında ve terörle mücadelede kullanılan bu cihazlar, Türkiye'nin ilk drone ordusu sayesinde bir araya geliyor. Profesyonel orduya geçiş yapılan ülkemizde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kamikaze drone'lar ile çok sayıda başarılı operasyona imza attığını biliyoruz. Hürriyet gazetesinden Emre Eser’in haberine göre bu bir adım daha ileri taşınacak.

Türkiye’nin insansız hava aracı Akıncı uçmaya hazır!

İlk drone ordusu 30 adet Kargu'dan oluşuyor!

Tek asker tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen Kargu'dan, bir drone ordusu oluşturulduğunu açıklayan Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. (STM) Genel Müdürü Murat İkinci, bu drone ordusunun 2020 yılının başında TSK envanterine gireceğini açıkladı. Türkiye'nin ilk drone ordusu için tarih açıklandı! Hali hazırda TSK tarafından kullanılan Kargu'nun sürü haline getirilmesi, özellikle ülkemizin doğusunda ve Suriye'de son derece kritik operasyonlar gerçekleştiren ordumuzun önemli bir avantaj elde etmesini sağlayacak. Drone ordusunun 30 drone'dan oluştuğu belirtiliyor. Dünyada bu kadar yüksek sayıya ulaşan bir ekibin olmadığını belirten İkinci, " Her KARGU'nun bir görevi var. Operasyon sırasında dronelardan biri saldırıya uğrar ya da arızalanırsa diğer KARGU'lar onun yerine geçip ona tanımlı görevi yerine getiriyor. Hepsi yapay zekaya sahip ve yüz tanıma sistemleri var. Her biri 70 kilogramdan az. Ayrıca patlayıcı ve çeşitli ekipmanlar taşıyabiliyorlar. 15 kilometre menzilleri var. Patlayıcılar ile 30 dakika havada kalabiliyorlar" ifadelerine yer verdi. Drone sürülerinin özellikle askeri birlikler için büyük tehlike arz ettiği belirtiliyor. Çok sayıda drone'u aynı anda imha etmenin kolay olmadığını belirten İkinci, aynı zamanda karşı savunma sistemleri geliştirdiklerini belirtti.

The post Türkiye'nin ilk drone ordusu için tarih açıklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.