Türkiye’nin tatil karnesi belli oldu! Kamp tatili popüler

Önceki yıllarda genellikle öğrenciler tarafından ilgi gören kamp tatili, son zamanlarda doğa tutkunu birçok kişiyi kendine çekmeyi başarıyor. Durum böyle olunca kamp tatili anahtar kelimesi de internetin popüler kelimeleri arasında yer alıyor....

Türkiye’nin tatil karnesi belli oldu! Kamp tatili popüler
Önceki yıllarda genellikle öğrenciler tarafından ilgi gören kamp tatili, son zamanlarda doğa tutkunu birçok kişiyi kendine çekmeyi başarıyor. Durum böyle olunca kamp tatili anahtar kelimesi de internetin popüler kelimeleri arasında yer alıyor. SEMrush, geçtiğimiz 3 yılda yapılan çevrimiçi aramaları az alan araştırmasına göre ‘ücretsiz kamp alanları’ internette en fazla aranan tatil alternatifi olurken, kiralık karavan ve araç kiralama en çok aranılanlar listesinde yerini aldı.

Dislike rekoru kıran videolar

Kamp tatili yükselişte

Daha düşük bütçeyle yeni yer keşfetmek isteyen tatilciler kampa gitmeden önce internetten mekan ve kamp eşyasına ilişkin araştırmaya göre son 3 yılda kamp tatili ile ilgili aramalar yüde 500 oranında arttı. Son 3 yıl içinde kamp, kamp çadırında ve kamp malzemelerinde yüzde 230, karavan kiralama yüzde 120 ve kamp tatili ile çadır tatili yüzde 80, kamp tatil yerleri aramaları ise yüzde 85 arttı. Otel araması ise aynı 3 yıllık süreçte sadece yüzde 170 oranında arttı. SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, dünyanın birçok yerinde her mevsim popüler olan kamp tatilinin Türkiye’de de son dönemde çok rağbet görmesinin yeni bir trendi gösterdiğini ifade etti.

The post Türkiye’nin tatil karnesi belli oldu! Kamp tatili popüler appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.