Twitch, Ninja'nın kanalında bir skandala imza attı

Twitch'ten Mixer platformuna geçiş yaparak yayıncılık dünyasında gündeme gelen Tyler "Ninja" Blevins, ayrıldığı platform ile arasını şimdiye kadar bozmak istemedi. Ninja'nın bu barışçıl çabası, Twitch'in yanlışlıkla yapıldığını söylediği bir...

Twitch, Ninja'nın kanalında bir skandala imza attı
Twitch'ten Mixer platformuna geçiş yaparak yayıncılık dünyasında gündeme gelen Tyler "Ninja" Blevins, ayrıldığı platform ile arasını şimdiye kadar bozmak istemedi. Ninja'nın bu barışçıl çabası, Twitch'in yanlışlıkla yapıldığını söylediği bir yayın hatası nedeniyle çok fazla etkili olamadı.

Twitch’in eski yayıncısı Ninja, 1 milyona ulaştı!

Twitch Ninja ile olan iletişimine darbe vurdu

Mixer isimli yayın sitesinde sadece birkaç günde 1 milyon takipçiye erişen başarılı yayıncının kanalı Twitch'te hâlâ yer alıyor. Aktif olmayan bu kanalda yaşanan bir skandal, Ninja ile Twitch yönetimini karşı karşıya getirdi. E-spor danışmanı Rod Breslau, ilgili olay hakkında bilgiler verdi. Breslau'nun söylediklerine göre 11 Ağustos 2019'un sabah saatlerinde Ninja'nın kanalına gidenler, gözlerine inanamadılar. Artık Ninja tarafından kullanılmayan kanalda yaklaşık üç saat boyunca cinsel içerikler barındıran görüntüler paylaşıldı. twitch ninja Kendisine haber verilen ünlü yayıncı, kendi markasının zarar gördüğünü ifade etti. Yayınlanan görüntülerde herhangi bir kontrole sahip olmayan Ninja, takipçilerinden özür diledi. Twitch'deki kanalını tamamen silmek isteyen Ninja, bunun için çalıştığını da sözlerine ekledi. Etkili yayıncı, kanalının diğer popüler kanalları tanıtmak için kullanılan tek kanal olduğunu da iddia etti. Twitch'in CEO'su Emmett Shear ise öne sürülen iddiaları reddederek şöyle bir açıklama yaptı: "Kullanılmayan sayfalar da dahil olmak üzere Twitch'de "önerilen içerikler" mekanizmasını deniyoruz." Ayrıca Ninja'dan özür dileyen Emmett Shear, sözlerini şöyle tamamladı: "Ninja'nın kanalında görünen uygunsuz görüntüler, hizmet kullanım şartlarımızı büyük ölçüde ihlal etti. Söz konusu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." "Yayınlanan cinsel içeriklerin tamamını ortadan kaldırdık ve bunların nasıl yayınlandığını araştırıyoruz. Böyle bir niyetimiz yoktu ancak yaşanmaması gereken bir olay yaşandı. Bahaneye gerek yok." Kendi Twitter hesabından bir açıklama yapan Ninja, iğrendiğini ve çok üzgün olduğunu dile getirdi ve duygularını ifade ederken şunları da belirtti: "Bu, evvela başkalarını desteklemek amacı ile kanalımı kullanmasalardı  bir sorun bile olmazdı." Twitch, Ninja'nın eski sayfasını, sohbet ekranı da dahil olmak üzere, eski haline döndürdü.

The post Twitch, Ninja'nın kanalında bir skandala imza attı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.