Teknoloji Haberleri

Twitter, 13 yaşına bastı! İlk tweet ne zaman atıldı?

Hayatına bir mikro-blog olarak başlayan Twitter, geçen yıllar içinde inanılmaz bir evrim geçirdi. Günümüzün vazgeçilmez sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da ilk tweet atılalı tam 13 yıl oldu.

Facebook şifreleri düz metin olarak saklıyor!

İlk tweet ne zaman atıldı?

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, bundan 13 yıl önce ilk tweetini atmak için Twitter’ı açtı. 21 Mart 2006 günü, Dorsey 30’un üzerinde tweet attı. Günde beş tweet atan yöneticinin ilk tweeti ise “twttr’imi yeni kurmaya başladım” olmuştu. Sonrasında bu tweeti “iş arkadaşlarını davet et”, “dom daha fazla güncelleme bekliyor” ve “öğle yemeği” gibi tweetler takip etti.

Twitter’ın kaç kullanıcısı var?

Bugün 21 Mart 2019, yani Twitter’ın 13’üncü yaş günü. Hayatına 140 karakterle başlayan sosyal medya platformu artık herkes için oldukça önemli bir yere sahip. Kitlelere hitap etme ve kitleleri harekete geçirme konusunda önemli bir gücü elinde bulunduran Twitter kullanıcı sayısı 300 milyondan fazla. Bu araya yayın hayatına 2006 yılında başlayan Twitter, ülkemizde 25 Nisan 2011 yılından itibaren kullanılmaya başlandı.

The post Twitter, 13 yaşına bastı! İlk tweet ne zaman atıldı? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.