Teknoloji Haberleri

Twitter kullanıcıları kendileri koruyabilecek

15 Ağustos 2019 tarihinde duyurulan saldırganlara karşı gelişmiş mesaj filtreleme sistemi, Twitter kullanıcılarının kullanım rahatlığını korumak amacıyla teste açılmıştı. İlgili altyapının son durumu ne?

Twitter’da rencide edici mesajların devri kapanıyor

Twitter mesaj filtreleme özelliği artık daha işlevsel

İstenmeyen ve saldırgan mesajların önüne geçmek isteyen Twitter yönetimi, yaz sezonunda bir deneme yaparak böyle mesajlarla muhatap olmak istemeyen kullanıcıları korumak için harekete geçti. Testlerde beklenen performansı veren araç, iOS ve Android platformlarına geldi. Twitter mesaj filtreleme özelliği Ayrıca tarayıcılar vasıtasıyla Twitter’ı kullanan kişiler de bu özellikten yararlanabilecek. Bundan böyle kötü niyetli, agresif, uygunsuz kelimeler içeren veya rahatsız edecek derecede aynı mesajları içeren iletiler, kullanıcıların göremeyeceği bir yerde barındırılacak.

Kendisine gelen filtrelenmiş mesajları görmek isteyenler, yukarıdaki adımları takip edebilir. Bu bağlamda, sosyal medya sitelerinde oldukça yaygın olan ve huzuru kaçıran yazışmaların sonuna geliniyor.  Bunun dışında Twitter yetkililerinin kullanıcılara bir diğer önerisi ise insanları rahatsız eden kullanıcıları sessize almak veya engellemek. Gelişmiş mesaj filtreleme sistemi, gerginliğe yol açan içeriklerin okunmadan silinebilmesine de olanak sağlıyor. Bu adımı uygulayan bireyler, daha rahat bir şekilde vakit geçiriyor. Sizin düşünceleriniz neler?

The post Twitter kullanıcıları kendileri koruyabilecek appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.