Uber halka açıldı!

Uber bugün sabah hisse başına 42 dolar değerleme ile halka açıldı. New York Borsası’nda işlem görecek hisse için tahmin edilen değer 45 dolardı. Şirket 3 dolarlık kayıp nedeniyle biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir. Ancak bunun yine de iyi bir başlangıç olduğu belirtiliyor. Lyft ve Uber sürücü alımını durdurdu Uber halka açıldı, borsada işlem görecek Uber, bu sabah Amerika Birleşik Devletleri New York Borsası’nda halka arz edildi. Şirket, hisse başına 42 dolardan işlem görecek. Uber’in başarısını ise insanların sisteme ilgisi belirleyecek. Uber eğer insanları toplu taşıma ve kişisel araçlar yerine kendi sistemine yönlendirirse hisselerin kısa sürede 100 dolar üzerine çıkabileceği belirtiliyor. Ancak Uber’in önünde önemli bazı engeller bulunuyor. Bu engellerin başında ülkelerin taksi ve limuzin hizmetleri bulunuyor. Neredeyse tüm ülkelerde bulunan taksiciler Uber’e karşıt bir tutum sergiliyor. Bu nedenle Uber, bir çok ülkede hukuki zorluklarla mücadele ediyor. Ülkemizde de taksiciler ile sorun yaşayan Uber, bazı hizmetlerini Türkiye’den çekme kararı almıştı. Uber’in ilerleyen dönemlerde farklı isimlerle Ortadoğu pazarına adım atacağı konuşuluyor, bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Uber’in en yakın rakibi Lyft’te 1.5 ay kadar önce halka arz edilmişti. Lyft, Uber kadar ilgi görmemiş, hisse değerleri beklenenden oldukça aşağıda kalmıştı. Uber ve Lyft’in taşımacılık sektörü içerisindeki payının yüzde 1’in altında olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu durum, otonom araçların yayılması ile birlikte değişebilir. Tabii, Tesla gibi şirketler de ileride bu sektöre adım atabilir. Bu durumda rekabetin kızışacağını tahmin etmek zor değil. The post Uber halka açıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Uber halka açıldı!
Uber bugün sabah hisse başına 42 dolar değerleme ile halka açıldı. New York Borsası’nda işlem görecek hisse için tahmin edilen değer 45 dolardı. Şirket 3 dolarlık kayıp nedeniyle biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir. Ancak bunun yine de iyi bir başlangıç olduğu belirtiliyor.

Lyft ve Uber sürücü alımını durdurdu

Uber halka açıldı, borsada işlem görecek

Uber, bu sabah Amerika Birleşik Devletleri New York Borsası’nda halka arz edildi. Şirket, hisse başına 42 dolardan işlem görecek. Uber’in başarısını ise insanların sisteme ilgisi belirleyecek. Uber eğer insanları toplu taşıma ve kişisel araçlar yerine kendi sistemine yönlendirirse hisselerin kısa sürede 100 dolar üzerine çıkabileceği belirtiliyor. Ancak Uber’in önünde önemli bazı engeller bulunuyor. Bu engellerin başında ülkelerin taksi ve limuzin hizmetleri bulunuyor. Neredeyse tüm ülkelerde bulunan taksiciler Uber’e karşıt bir tutum sergiliyor. Bu nedenle Uber, bir çok ülkede hukuki zorluklarla mücadele ediyor. Ülkemizde de taksiciler ile sorun yaşayan Uber, bazı hizmetlerini Türkiye’den çekme kararı almıştı. Uber’in ilerleyen dönemlerde farklı isimlerle Ortadoğu pazarına adım atacağı konuşuluyor, bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Uber’in en yakın rakibi Lyft’te 1.5 ay kadar önce halka arz edilmişti. Lyft, Uber kadar ilgi görmemiş, hisse değerleri beklenenden oldukça aşağıda kalmıştı. Uber ve Lyft’in taşımacılık sektörü içerisindeki payının yüzde 1’in altında olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu durum, otonom araçların yayılması ile birlikte değişebilir. Tabii, Tesla gibi şirketler de ileride bu sektöre adım atabilir. Bu durumda rekabetin kızışacağını tahmin etmek zor değil.

The post Uber halka açıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.