Uber uçan taksiler için önemli iş birliği açıklandı!

Uber uçan taksi projesi uzun süredir konuşuluyordu. Yeni açıklamalara göre, 5G ve LTE ağlarını kullanan yeni nesil elektrikli uçan araç eVTOL'ler için AT&T ve Uber ortaklık kuracak! Türk KOBİ’ler Amazon ile Avrupa’ya açılıyor Uçan araçlar için...

Uber uçan taksiler için önemli iş birliği açıklandı!
Uber uçan taksi projesi uzun süredir konuşuluyordu. Yeni açıklamalara göre, 5G ve LTE ağlarını kullanan yeni nesil elektrikli uçan araç eVTOL'ler için AT&T ve Uber ortaklık kuracak!

Türk KOBİ’ler Amazon ile Avrupa’ya açılıyor

Uçan araçlar için AT&T ve Uber ortaklık kuracak!

AT&T ve Uber 2023'te Los Angeles, Dallas Fort Worth ve henüz açıklanmayan bir uluslararası havalimanında şehirler arası ticari hizmetler sunmayı hedefliyor. AT&T ilk olarak Aralık ayında Atlanta, Charlotte, Dallas, Houston gibi birçok bölgede 5G'yi başlattı. Daha sonra Nisan ayı içerisinde 5G ağını Los Angeles, San Francisco, San Diego ve Orlando'ya genişletti. Uçan araçlar için AT & T ve Uber ortaklık kuracak! - ShiftDelete.Net (2) Bu genişletmenin ardından Uber yetkilileri de 5G teknolojisinin araçları ile entegresini en iyi şekilde sağlayabilecek şirketin AT&T olduğunu düşünerek iş birliği görüşmelerine başladı. AT&T CTO’su Andre Fuetsch tarafından yapılan yeni açıklama ile de Uber iş birliğinin detayları ortaya çıktı. Andre Fuetsch açıklamasında "Hizmetlerimizin daha hızlı ve güvenilir olması konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca uçan taksiler ve kargo dağıtım hizmetleri için Uber’le önemli bir iş birliği içerisinde olduğumuzu da belirtmek isterim." dedi. Uçan araçlar için AT & T ve Uber ortaklık kuracak! - ShiftDelete.Net (3) CTO'nun açıklamalarına göre işbirliğinin ilk aşamasında, AT&T şirketin air mobility birimi Elevate ile birlikte bir yıl boyunca alçak irtifa otonom uçağı ve pilot uçaklarında LTE ve 5G bağlantısını test edecek. Fakat bu 5G bağlantılı uçaklar hakkında iki taraftan da detaylı bir açıklama gelmedi.

Uber uçan taksi hizmeti için ilk şehirleri belirledi!

The post Uber uçan taksiler için önemli iş birliği açıklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.