Teknoloji Haberleri

Uygun fiyatlı 4K TV: Xiaomi TV Pro

Xiaomi, Mi Mix Alpha ve Mi 9 Pro modellerini tanıttığı 24 Eylül etkinliğinde yeni 4K TV modellerini de görücüye çıkardı. Fiyatı ile dikkat çeken Xiaomi TV Pro özellikleri de bu etkinlikle birlikte netlik kazandı. Xiaomi TV Pro fiyatı hangi seviyede olacak?

Mi 9 Pro tanıtıldı

Xiaomi TV Pro özellikleri

Xiaomi akıllı TV modellerini görücüye çıkardı. 43 inç, 55 inç ve 65 inç ekran büyüklüğüne sahip Xiaomi TV Pro modelleri üç farklı ekran büyüklüğü ile farklı kullanıcı profillerine erişmeyi hedefliyor. 4K özellikli televizyonların ekran çözünürlüğü 3840 x 2160 piksel olarak açıklandı. Cortex-A55 işlemci çekirdeğini temel alan tek kristalli Amlogic sisteminin kullanıldığı telefonda genel performansın yüzde 63 oranında artarken, enerji tüketiminin yüzde 55 oranında gerilediği açıklandı. 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip TV modellerinde surround ses desteği ve çift bantlı Wi-Fi özelliği bulunuyor. Akıllı televizyonların özellikleri dikkat çekse de en ilginç olan tarafı fiyatı diyebiliriz. Başlangıç modelinin 196 dolarlık gibi bir fiyata sahip olduğu model ailesinde diğer modellerin fiyatlarına da yakından bakalım.

Xiaomi TV Pro fiyatı

Xiaomi TV Pro fiyatı da bu etkinlikte netlik kazandı. Tabii ki modellerin ekran büyüklüğü ile doğru orantılı olarak fiyatları da büyüyor. 43 inçlik modelin fiyatı 1499 yuan olarak belirlendi. 55 inçlik modelin fiyatı ise 2399 yuan olarak açıklandı. En büyük ekranlı 65 inçlik modelin fiyatı ise 3399 yuan olarak karşımıza çıktı. Bunları dolara çevirdiğimizde televizyonların sırasıyla 196 dolar, 337 dolar ve 477 dolarlık fiyat etiketlerine sahip olduğunu görüyoruz. Bir de TL tarafına baktığımızda, başlangıç modelinin yaklaşık 1.200 TL’lik bir fiyatı olduğu karşımıza çıkıyor. Diğer iki modeli fiyatı ise 1.920 TL ve 2.720 TL olarak sıralanıyor.

MIUI 11 tanıtıldı

The post Uygun fiyatlı 4K TV: Xiaomi TV Pro appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.