Teknoloji Haberleri

Volkswagen emisyon skandalı ile yeniden gündemde!

Geçtiğimiz yıllarda, Almanya tarihinin en büyük cezalarından birisini ödemek zorunda kalan Volkswagen emisyon skandalı ile yeniden gündeme geldi. Emisyon skandalının ardından küçülmeye giden Volkswagen, bu skandalın etkilerinden henüz kurtulamamış gibi gözüküyor.

Volkswagen emisyon skandalı yüzünden yeni bir ceza alabilir!

volkswagen emisyon skandalı ile gündemde 2 Alman hükümetine bağlı bir kuruluş olan KBA, bazı Volkswagen modellerinin yeniden geri çağrılması gerektiğini açıkladı. Henüz karara bağlanmamış olan bu durum Volkswagen’ın 1.2 litrelik dizel motorlarındaki emisyon değerleri nedeniyle ortaya çıktı. Volkswagen, bahsi geçen motorlar için emisyon skandalının patlak vermesinin ardından, yazılımsal bir düzenlmeye gitmişti.

Tesla Model 3 satış rakamları ile Almanları ezdi!

Eğer ülkemizde de oldukça popüler olan Volkswagen Polo‘yu da etkileyecek olan bu olası geri çağırma  gerçekleşirse, sadece Avrupa sınırları içerisinde 370.000 otomobilin geri çağrılacağı anlamına geliyor. Olay karara bağlanırsa ve otomobillerin geri çağrılma süreci başlarsa Türkiye‘deki otomobillerin bu kapsamda geri çağrılıp çağrılmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor.

The post Volkswagen emisyon skandalı ile yeniden gündemde! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.