Volkswagen, Ford ile güçlerini birleştiriyor

Otonom otomobiller, yakın geleceğin vazgeçilmez bir parçası olacaklar. Oldukça maaliyetli olan Ar-Ge safhası nedeniyle otomobil üreticileri yatırımlarını çok daha dikkatli yapmak durumunda kalıyor. İşte bu duruma çözüm olarak Volkswagen ve...

Volkswagen, Ford ile güçlerini birleştiriyor
Otonom otomobiller, yakın geleceğin vazgeçilmez bir parçası olacaklar. Oldukça maaliyetli olan Ar-Ge safhası nedeniyle otomobil üreticileri yatırımlarını çok daha dikkatli yapmak durumunda kalıyor. İşte bu duruma çözüm olarak Volkswagen ve Ford işbirliği anlaşması imzaladı. İki otomobil devi, elektrikli ve otonom otomobiller için güçlerini birleştirme kararı aldı.

Volkswagen ve Ford işbirliği ile büyük tasarruf sağlanacak!

volkswagen ve ford işbirliği otonom araç 2 Bu anlaşma sayesinde, maaliyetler iki taraf için de oldukça düşmüş durumda olacak. Milyarlarca dolarlık yatırım yapılacağı konuşulan işbirliği sayesinde, Volkswagen ve Ford cephesi açısından yüzlerce milyon dolarlık tasarruf sağlanmış olacak. Volkswagen, Ford'un hali hazırda yürüttüğü yapay zeka destekli Argo otonom sürüş sistemine 3.1 milyar dolar ödeme yapacak. Bu ödemenin 2.6 milyar dolarlık kısmı yatırım, 500 milyon dolarlık kısmı ise hisse sahibi olmak amaçlı ödenecek. İlerleyen dönemlerdeki beklenen satış rakamlarının yakalanması halinde Ford, yaklaşık 20 milyar dolar daha kasasına koymuş olacak.

Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres

Ayrıca bu anlaşma sonucunda Volkswagen, Ford Argo'nun hali hazırda 500 kişi olan ekibine 200 kişilik bir ek ekip sağlamayı da kabul etti. Volkswagen ve Ford, ilk kez güçlerini birleştirmiyorlar. Bu nedenle iki şirket arasında anlaşmazlık yaşanma ihtimali çok da olası bir durum değil. İşlerin yolunda gideceğini varsayarsak, Ford ve Volkswagen işbirliğinin sonuçlarını 2023 yılından itibaren yollarda görebileceğiz.

The post Volkswagen, Ford ile güçlerini birleştiriyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.