Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres

Haziran ayının sonlarında Volkswagen cephesinden Türkiye için sevindirici bir haber ortaya çıktı. Volkswagen Türkiye fabrikası için beklenen haber geldi. İlk olarak Manisa'da kurulacağı söylenen fabrika için şimdi de yeni bir adres gündeme...

Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres
Haziran ayının sonlarında Volkswagen cephesinden Türkiye için sevindirici bir haber ortaya çıktı. Volkswagen Türkiye fabrikası için beklenen haber geldi. İlk olarak Manisa'da kurulacağı söylenen fabrika için şimdi de yeni bir adres gündeme geldi. Volkswagen Türkiye fabrikası nerede olacak? Sorusuna yeni cevap İzmir yakınları oldu.

VW fabrika kuruyor

Volkswagen Türkiye fabrikası nerede kurulacak?

Daha önce çıkan haberlere göre kurulacak fabrika için toplamda 1.3 milyar euro harcanacak. Yakın zamanda Alman basınında çıkan bilgiler fabrikanın İzmir şehri yakınlarında olacağına işaret ediyor. Söz konusu fabrikada Volkswagen Grubu'nun kanatları altında olan Skoda'nın da üretimi gerçekleştirilecek. Şimdilik VW cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Açılan fabrika aynı zamanda ülkemizde 5 bin kişilik istihdam oluşturacak. Fabrikanın Türkiye'de inşa edilmesi kararından önce şirket, Bulgaristan alternatifi üzerinde duruyordu. Ancak, ülkemizdeki işçilik maliyetlerinin Doğu Avrupa'daki ülkelere göre daha düşük olması, Türkiye'nin öne çıkmasında etkili oldu. Türkiye'de Toyota'dan Renault'ya Honda'dan Fiat'a ve Mercedes'e kadar birçok otomobil üreticisinin fabrikası bulunuyor.

The post Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.