Teknoloji Haberleri

Warface mobil tarafta karşımıza çıkabilir!

Konsol tarafında karşımıza çıkan Warface, sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Rus geliştiricilerin oluşturduğu FPS oyunu PlayStation 4 ve Xbox One‘daki ilk yıldönümünü kutluyor. Bununla beraber önemli bir fikir de ortaya çıktı bu bağlamda Warface mobil tarafta karşımıza çıkabilir. Rus şirket şu ana kadar konsolda 13 milyon oyuncuya ulaştıklarını söylüyor. Toplamda 80 milyondan fazla kayıtlı oyuncuyu içinde barındıran Warface için oldukça önemli bir başarı.

PUBG Mobile yapımcısından oyunculara müjde

Crytek Kiev tarafından sunulan Warface, PC tarafında ilk olarak 2013 yılında ücretsiz oynanabilen bir askeri savaş oyunu olarak karşımıza çıktı. Bu yılın başlarında ise Crytek Kiev geliştiricilerinden oluşan bir ekip, Warface franchise geliştiricileri Blackwood Games’i kurmak için ilk adımı attı. Bu ise yeni geliştirmeler ve farklı kitlelerin oyun ile buluşturulması noktasında kesişiyor.

Warface’ın mobil versiyonunu yakında görebiliriz

Ancak her şeyin ötesinde venturebeat internet sitesinin Ivan Pabiarzhyn ile yaptığı röportaja göre, ilerleyen günlerde iOS ve Android’de Warface‘ın mobil versiyonunu görebiliriz. Oyunseverlerin kitlesinin büyük bir çoğunluğunun mobil oyun dalgasına katılmasıyla, birçok oyunun mobil versiyonunu piyasaya sürdüğünü biliyoruz. Bu nedenle konsol tarafında oldukça sevilen Warface’ın mobil versiyonunu görmek bizi pek şaşırtmaz. Şu an için PC’de oyunculara sunulmayan Warface, yine de ilk üç ayda yaklaşık 5 milyon yeni oyuncu kazandığını aktarıyor. Oyunun oyuncu sayısını yükseltmeyi hedefleyen Rus şirket, yeni kitleleri hedefliyor. Hatta gelecek yıl oyun Xbox ve PlayStation‘daki her iki konsolda çapraz oyunu desteklemeyi planlıyor.

The post Warface mobil tarafta karşımıza çıkabilir! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.