WhatsApp iOS bildirimlerinde yeni dönem!

WhatsApp iOS bildirimlerinde yeni dönem!
WhatsApp iOS uygulaması için önemli bir özelliği daha test ettiği gün yüzüne çıktı. Yapmış olduğu isabetli sızıntılarıyla tanınan WABetaInfo, attığı tweet ile birlikte mesajlaşma uygulamasının iOS versiyonu için yeni bildirim özelliğinin geleceğini müjdeledi. İşte detaylar!

YouTube reklamlar için nefes aldıran güncelleme!

WhatsApp iOS bildirimlerinde video oynatma dönemi!

Hatırlayacağınız üzere WhatsApp 2.18.90 güncellemesiyle birlikte kullanıcılara Bildirim Genişletme özelliği kullanıma sunulmuştu. Bildirim genişletme ile kullanıcılar, gelen görüntüleri ve GIF’leri bildirim ekranından rahatlıkla görüntüleyebiliyorlardı. Şimdi ise, söz konusu Bildirim Genişletme özelliğine bir yeni özellik daha ekleyecek olan yetkililer, uygulamanın bildirim ekranı üzerinden kullanılabilmesine olanak sağlayacak. https://twitter.com/WABetaInfo/status/1064978670270468096 WhatsApp iOS  2.18.102.5 sürümü ile birlikte mesajlaşma uygulamasına gelecek olan yenilik ile birlikte, kullanıcılar bildirim ekranı üzerinden artık gelen videoları da Bildirim Genişletme özelliği sayesinde görüntüleyebilecekler.  WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre, bu özellik şimdilik uygulamanın beta programına kayıtlı olan kullanıcılara sunulmuş durumda. WhatsApp Public Beta

WhatsApp iOS Public Beta testlerine nasıl katılırım?

App Store üzerinden TestFlight uygulamasını indirdikten sonra, beta testlerine geçebilmek için buraya tıklayın. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan ”Start Testing (Teste Başla)” seçeneğine tıklayın. Teste Başla tıkladıktan sonra bu sayfadan TestFlight uygulamasına yönlendirileceksiniz. Uygulamaya yönlendirildikten sonra beta testlerine katılım şartlarını ve koşullarını kabul edin. Tüm bunları yaptıktan sonra geriye kalan tek işlem ise, App Store üzerinden indirmiş olduğunuz TestFlight uygulamasından, WhatsApp’ın Beta sürümünü indirmek. Böylece sizde, en son gelen yenilikleri herkesten önce deneyimleyebileceksiniz. Not: Uygulamanın Beta sürümünde bazı çökmeler ve hatalar meydana gelebilir. Bu yüzden kararlı sürümü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

The post WhatsApp iOS bildirimlerinde yeni dönem! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.