Teknoloji Haberleri

Windows 10 Ekim güncellemesi yeniden yayınlandı!

Bir takım can sıkıcı hatalardan sonra yayınlanması durdurulan, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi sonunda yeniden yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte, can sıkan hataların tamamının ortadan kaldırıldığı müjdelendi!

iPhone’daki fotoğraflar Windows’a nasıl aktarılır?

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi yeniden yayınlandı!

Bilindiği üzere yeni Windows 10 güncellemesini yükleyen kullanıcılar, önemli dosyalarının silindiğini belirtmişlerdi. Birçok kullanıcıdan gelen şikayet üzerine Microsoft söz konusu güncellemeyi durdurarak, hataları düzenledi ve bugün Ekim 2018 güncellemesini yeniden yayınladı. Yeni güncelleme gelmediyse endişeye kapılmayın. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, güncellemeyi manuel olarak kontrol etmemizi belirtiyor. Eğer manuel olarak kontrol ettiğiniz halde bir güncelleme ile karşılaşmadıysanız, cihazınızda bir uyumsuzluk sorunu olabilir. Bu sorun için kullanıcıların biraz daha beklemesi gerektiğini de özellikle belirtiyor. Peki, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi hangi özellikleri beraberinde getirmişti? Hızlıca hatırlatalım! Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ile gelen yenilikler!

700 milyondan fazla cihazda çalışan popüler işletim sistemi için Ekim 2018güncellemesi yayınlandı. Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile birlikte birçok yenilikte yeniden kullanıcılara sunuldu. Yeni yayımlanan güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan yeniliklerin arasında en dikkat çekeni ise, Your Phone uygulaması oldu.Windows Phone ile hüsrana uğrayan firma, şimdilik yeni bir mobil işletim sistemi yerine hali hazırda bulunan mobil işletim sistemleri için yatırım yapmaya başladı. Geçen aylarda tanıtılmış ve kullanıma açılmış olan Your Phone uygulaması, yeni güncelleme ile çok kullanışlı özellikler geliyor. Your Phone özelliği sayesinde Android kullanıcıları akıllı telefonlarını doğrudan bilgisayarlarına yansıtabilecekler. Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi Ayrıca Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Your Phone uygulaması sayesinde, bilgisayarınız üzerinden telefonunuzdaki bildirimlerden tutun mesajlara kadar birçok şeye erişilebileceğinizi de belirtelim. Bu da şu anlama geliyor ki, bilgisayarınız üzerinden telefonunuza gelen mesajları artık hiç bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan cevaplayabileceksiniz.

Windows 10 için Karanlık Mod kullanıma sunuldu!

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile sunulan bir diğer dikkat çekilen özellik ise Karanlık Mod oldu. Kullanıcıların merakla beklediği bu özellik artık yeni güncellemeyle beraber kullanılabilir durumda. Fakat bu özelliğin şimdilik Dosya Gezgini‘nde kullanılabileceğini de belirtmekte yarar var. Sonraki güncellemeler ile birlikte karanlık temanın kullanım alanının genişletilmesi de bekleniyor. Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi Tüm bu yeniliklerin haricinde yeni bir ekran görüntüsü aracına da sahip olacak olan kullanıcıların Windows deneyimi yeni güncellemeyle beraber üst seviyelere çıkartılacak. Dikkat çeken performans iyileştirmeleriyle de ön plana çıkan güncelleme sayesinde, kullanıcıları oldukça akıcı bir Windows deneyimi bekliyor.

The post Windows 10 Ekim güncellemesi yeniden yayınlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.