Xbox Project Scarlett, optik sürücüye sahip olacak

E3 (Electronic Entertainment Expo) 2019'un yenilik rüzgarları esmeye devam ederken, fiziksel sürücüleri tercih eden kullanıcılar için bir müjde de Xbox Project Scarlett cephesinden geldi. Bu sene Kaliforniya'da (Amerika Birleşik Devletleri)...

Xbox Project Scarlett, optik sürücüye sahip olacak
E3 (Electronic Entertainment Expo) 2019'un yenilik rüzgarları esmeye devam ederken, fiziksel sürücüleri tercih eden kullanıcılar için bir müjde de Xbox Project Scarlett cephesinden geldi. Bu sene Kaliforniya'da (Amerika Birleşik Devletleri) gerçekleştirilen oyun fuarında, netleşmesi beklenen ve gündem maddelerinden biri olan optik sürücü meselesi sonunda açığa kavuştu. Yeni nesil oyun konsolu, optik sürücülü bir şekilde piyasaya sürülecek.

Yeni Xbox Scarlett tanıtıldı! İşte özellikleri

Xbox Project Scarlett

Xbox Project Scarlett ile optik sürücü ortaklığı resmileşti

Microsoft'un Xbox cephesindeki bir numaralı ismi Phil Spencer, bu konu hakkında şunları söyledi: "Görüyoruz ve bu yüzden biliyoruz ki her geçen gün daha fazla oyuncu dijital oyun alışverişlerine ilgi gösteriyor. Bazı durumlarda dijital oyun arşivine sahip olmak, işleri daha da kolaylaştırıyor. Özellikle Xbox konsolumdan uzaksam ve bütün verilerim sabit diskimin içerisindeyse..." Scarlett projesinin fiziki sürücüyü desteklemesi, Microsoft'un bu konuda tam destek verdiği anlamına gelmiyor. Tecrübeli yönetici, geçtiğimiz günlerde çokça tartışılan bu konuya bir nokta koymak istedi. Bu sebeple, her kesimi kucaklayıcı bir açıklamayla, bu konudaki cümlelerine şöyle devam etti: " İnsanlar, kendi disklerini kullanmaya devam ediyor. Eğer bir disk kütüphaneniz varsa veya oyuna fiziki bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, o halde Xbox One S All-Digital yerine Xbox One S almalısınız. İnsanlara bir seçim fırsatı vermeyi istiyorum. Günümüzde milyonlarca kişi DVD oyunlarını tercih etmeye devam ediyor." ABD merkezli şirket, bilinçli ve planlı bir şekilde Xbox Project Scarlett modelini pazarlamaya devam ediyor. Bu bağlamda Spencer, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen bir açılış konuşmasında yer almıştı. Bu konuşmada, firmasının projelerinden söz eden yetkili isim, kendilerinin oyuncu topluluklarını duyduğunu ve bir konsolun sadece tek amaç doğrultusunda üretilmesi gerektiğini açık bir dille basına iletti. Xbox'ın patronu, bu işte oldukça kararlı görünüyor. E3 2019, şimdiden, fiziksel oyun arşivcilerine göz kırptı. Basına yansıyan söylentilerden birisi de Phil Spencer ve ekibinin bir noktadan sonra optik sürücüsü olmayan Xbox Project Scarlett üretebileceği yönünde. Yeni nesil SSD, AMD işlemci ve 6 GB RAM gibi destekleyici özellikler ile piyasaya sürülecek olan yeni model konsol, oyun konusundaki ilk siftahını Halo projesiyle yapacak. Xbox ailesinde en yeni üye olan Scarlett'ın çıkış zamanı, Kasım 2020 ile Aralık 2020 arasında öngörülüyor.

The post Xbox Project Scarlett, optik sürücüye sahip olacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.