Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşı karşıya!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi Band 4, tasarımı ve uygun fiyatı ile oldukça dikkat çekiyor. Peki yeni model, önceki modele göre ne gibi yenilikler sunuyor? Bu yazımızda Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 modellerini sizler için teknik yönlerden...

Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşı karşıya!
Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi Band 4, tasarımı ve uygun fiyatı ile oldukça dikkat çekiyor. Peki yeni model, önceki modele göre ne gibi yenilikler sunuyor? Bu yazımızda Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 modellerini sizler için teknik yönlerden kıyasladık!

Xiaomi Mi Band 4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Xiaomi Mi Band 4 mü Mi Band 3 mü?

Akıllı bileklik sektöründe lider konumda olan Xiaomi, bu noktaya fiyat / performans ürünleri ile geldi. Rakiplerinin yaptığı pek çok işi daha uygun fiyatlara yapabilen Mi Band serisi, bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilmekte. Peki yeni model, önceki modele göre ne gibi yenilikler sunuyor?

Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşılaştırma - Ekran

Her iki model arasında en dikkat çeken noktalardan birisi, hiç şüphesiz ekran tarafında. Mi Band 3 dahil, ekrana sahip Mi Band modelleri siyah beyaz bir ekranla satışa sunulmaktaydı. Yeni modelle birlikte renkli ekrana geçilmesi pek çok kişi tarafından olumlu bir dönüş aldı. Renkli ekranlarla birlikte daha canlı ve hoş bir arayüz sunulacağını da belirtelim. Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 - Xiaomi Mi Band 3 Bununla birlikte 0,78 inç boyutundaki ekran, 0,95 inç'e kadar büyütülmüş durumda. Ayrıca Mi Band 3 modelindeki 128x80 piksel çözünürlük de, yeni modelle birlikte 128x240 piksele kadar arttırıldı. Daha canlı ekrana geçişte önemli bir adım da Mi Band 4 ile birlikte AMOLED ekrana geçişle sağlanıyor.

Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşılaştırma - Tasarım

Ekran tarafında yapılan büyüme, tasarım tarafında da bazı avantajları beraberinde getiriyor. Cihazın eni yapılan ekran büyümesi ile birlikte 17,9 mm'den 21,6 mm'e uzuyor. Bununla birlikte cihazın kalınlığı da değişmekte. Mi Band 3'ün 12 mm'lik cihaz kalınlığı, yeni modelde 10,8 mm civarlarına kadar inmekte. Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 - Xiaomi Mi Band 3 Ağırlık tarafına baktığımızda ise 2,1 gram farkla Mi Band 3 modelinin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Mi Band 4 modelinin ağırlığı 21,1 gram iken, Mi Band 3 modelinin ağırlığı 20 gram. Ayrıca yeni model dikdörtgen yapısını ve plastik gövde malzeme yapısını halen korumakta.

Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşılaştırma - Diğer

Mi Band 4 modelinin önceki modele göre getirdiği önemli bazı farklar daha bulunuyor. Bunlar arasında Bluetooth 5.0 teknolojisine geçiş yapılması, kullanıcılar açısından en önemli detaylardan birisi. 5.0 teknolojisi önceki modelde bulunan 4.2 teknolojisine göre daha az güç harcayarak, telefonunuzun şarjına önemli bir katkıda bulunuyor. Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 - Xiaomi Mi Band 3 Bununla birlikte Mi Band 4'te renkli ekrana geçiş yapılması, haliyle daha fazla güç tüketimi anlamına geliyor. Bu nedenle Mi Band 3 modelinde bulunan 110 mAh batarya, yeni modelde 135 mAh seviyesine kadar arttırılmış durumda. Ayrıca Mi Band 4 modelinde NFC destekli bir seçenek daha bulunacak. NFC destekli model beraberinde temassız ödeme gibi avantajları da sunmuş olacak.

Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşılaştırma - Fiyat

Mi Band 4'ün tanıtıldığı etkinlikte standart modelin fiyatı 35 dolar, NFC destekli modelin fiyatı ise 50 dolar olarak duyuruldu. Karşılaştırma yapabilmeniz için Mi Band 3 modelinin ortalama yurt dışı satış fiyatının da 25 dolar ila 30 dolar arasında değiştini söyleyelim. Bu noktada standart modeller arasında oldukça düşük bir fiyat farkı bulunmakta. Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 - Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 4 mü Mi Band 3 mü? Hangisini tercih etmeli?

Her iki model arasında bulunan fiyat farkının oldukça düşük olması sebebiyle, Mi Band 4 daha yenilikçi özellikleri ile oldukça öne çıkmakta. Şu an için yeni modelin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı bilinmese de, bunun birkaç ay sürebileceğini söyleyebiliriz. Peki her iki model arasında sizin tercihiniz hangisi olur? Yeni model sizin için beklemeye değer mi? https://youtu.be/EO1VVYmHAMs            

The post Xiaomi Mi Band 4 ve Mi Band 3 karşı karşıya! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.