Teknoloji Haberleri

Xiaomi telefonlar için Google Lens dönemi!

Xiaomi son dönemde yazılımsal çözümlerine hız vermeye başladı. Mi Pay ve Redmi Go’nun Hindistan’da kullanımına sunulmasının hemen ardından, dünya genelindeki Xiaomi kullanıcılarını etkileyen bir yeniliğin duyurusu yapıldı. Google Lens, MIUI kamera uygulamasına entegre edildi. Bu sayede Lens’i ayrıca indirmek yerine kamera uygulamasını kullanırken tek bir dokunuş ile Lens’e erişebiliyorsunuz.

Amiral gemisi katili mi? Xiaomi Mi 9 inceleme!

Google Lens MIUI kameraya entegre edildi!

Lens sayesinde çevreniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bir konser afişine kameranızı tuttuğunuzda müzisyenin sizi davet ettiği bir video izleyebilir yada etrafınızdaki bina, tarihi eser hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer taraftan uygulama, Akıllı Metin Seçimi olarak adlandırılan yeni özelliği sayesinde etrafınızda gördüğünüz metinleri telefonunuza kolayca aktarmayı sağlıyor. Böylece teker teker telefonunuza yazmak zorunda kalmıyorsunuz.

Tabi, Xiaomi bu entegrasyonu ilk olarak test etmek istiyor. Bu nedenle MIUI kamera uygulaması içerisinde Google Lens şu anda Pocophone F1, Redmi Note 7 ve Redmi Y2’de Beta ROM ile birlikte kullanılabiliyor.

 

The post Xiaomi telefonlar için Google Lens dönemi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.