Xiaomi’den güneş panelli telefon geliyor

Her geçen gün farklı bir teknoloji üzerinde çalışan Xiaomi bu kez güneş panelli telefon için kolları sıvadı. Xiaomi güneş panelli telefon herhangi bir adaptöre ihtiyaç olmadan güneş enerjisiyle şarj olabilecek. Bu bilginin kaynağı ise Dünya...

Xiaomi’den güneş panelli telefon geliyor
Her geçen gün farklı bir teknoloji üzerinde çalışan Xiaomi bu kez güneş panelli telefon için kolları sıvadı. Xiaomi güneş panelli telefon herhangi bir adaptöre ihtiyaç olmadan güneş enerjisiyle şarj olabilecek. Bu bilginin kaynağı ise Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi (WIPO) tarafından 2018'in Temmuz ayında onaylanan bir patentin ortaya çıkması oldu. Herkesin tahmin edebileceğiniz gibi telefonun arka kısmı güneş paneli ile kaplanacak.

Xiaomi Türkiye’den yeni Mi A serisi müjdesi

Xiaomi güneş panelli telefon standart tasarımı koruyor!

Xiaomi'nin aldığı patenti incelediğimizde, standartlaşan telefon tasarımının değişmediğini, sadece arka kısmın güneş paneli ile kaplandığını görüyoruz. Ancak, kamera bölümünde sınırlar korunmaya devam ediliyor. Cihazın arka kısmında dikey olarak yerleştirilen çift kamera bulunuyor. Güneş paneli kameranın olduğu bölüme kadar uzanmıyor, bu nedenle kameranın yan tarafları standart şekilde boş kalmaya devam ediyor. Xiaomi güneş panelli telefon tasarımı Raporda dikkat çeken bir diğer detay ise, güneş panelinin kalınlığının kamera çıkıntısını geçmeyeceği yönünde. Yani, Xiaomi burada arka kapak ile bütünleşmiş bir şekilde hücreleri yerleştirmiş olacak. Tabi, arka tarafta yer olmadığı için fiziksel parmak izi okuyucu yerine ekrandan parmak izi okuyucu kullanılıyor. Herhangi bir açılır kameranın yer almadığı telefonda, Xiaomi'nin daha önce prototipini sergilediği ekran altı kamera teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

The post Xiaomi’den güneş panelli telefon geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.