Xperia 1 satışa sunulmadan, Xperia 2 ortaya çıktı!

Son dünyanın ilk 4K HDR OLED ekrana sahip telefonu Xperia 1’i geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Bu akıllı telefonun önümüzdeki ay satışa sunulması beklenirken, şirket devam modeli Xperia 2 için şimdiden kolları sıvadı. Xperia 1’den küçük bir yapıda olan telefonun, 6.1 inç büyüklüğünde ve 21:9 formatında bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın boyutlarının ise 158 x 68.3 x 8.3 mm olduğu belirtiliyor. Xperia 1'in boyutları 167 x 72 x 8.2 mm. Sony Xperia 1 ön inceleme! (Video) Sony Xperia 2 ortaya çıktı! Günümüzde akıllı telefonlarda çentikler bile eskimeye yüz tutarak yerini delikli ekranlara bırakırken, Sony geleneksel tasarımı sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda ön kamera ekranın üst kısmındaki çerçeve üzerinde yer alıyor. Kamera tarafında ise Xperia 1 ile benzer özelliklere sahip olması beklenilen cihaz, gücünü Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisinden alacak. 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunulması beklenirken, bazı kaynaklar Sony'nin rekabeti artırmak için 8 GB RAM ve 256 GB depolamayı tercih edebileceğini belirtiyor. Xperia 2 çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yok. Ancak, Sony'nin Berlin'de düzenlenen IFA etkinliğinde amiral gemisi tanıtma alışkanlığını dikkate aldığımızda, geçen yılki Xperia XZ3 ile benzer şekilde Ekim ayından önce tanıtılabilir. The post Xperia 1 satışa sunulmadan, Xperia 2 ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Xperia 1 satışa sunulmadan, Xperia 2 ortaya çıktı!
Son dünyanın ilk 4K HDR OLED ekrana sahip telefonu Xperia 1’i geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Bu akıllı telefonun önümüzdeki ay satışa sunulması beklenirken, şirket devam modeli Xperia 2 için şimdiden kolları sıvadı. Xperia 1’den küçük bir yapıda olan telefonun, 6.1 inç büyüklüğünde ve 21:9 formatında bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın boyutlarının ise 158 x 68.3 x 8.3 mm olduğu belirtiliyor. Xperia 1'in boyutları 167 x 72 x 8.2 mm.

Sony Xperia 1 ön inceleme! (Video)

Sony Xperia 2 ortaya çıktı!

Günümüzde akıllı telefonlarda çentikler bile eskimeye yüz tutarak yerini delikli ekranlara bırakırken, Sony geleneksel tasarımı sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda ön kamera ekranın üst kısmındaki çerçeve üzerinde yer alıyor. Kamera tarafında ise Xperia 1 ile benzer özelliklere sahip olması beklenilen cihaz, gücünü Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisinden alacak. 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunulması beklenirken, bazı kaynaklar Sony'nin rekabeti artırmak için 8 GB RAM ve 256 GB depolamayı tercih edebileceğini belirtiyor. Xperia 2 çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yok. Ancak, Sony'nin Berlin'de düzenlenen IFA etkinliğinde amiral gemisi tanıtma alışkanlığını dikkate aldığımızda, geçen yılki Xperia XZ3 ile benzer şekilde Ekim ayından önce tanıtılabilir.

The post Xperia 1 satışa sunulmadan, Xperia 2 ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.