Teknoloji Haberleri

Yeni Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback tanıtıldı

Küçük SUV olarak sınıflandırılan Audi Q3 modelinin en hızlı versiyonu olan Audi RS Q3 modeli yenilendi. Yeni Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback modelleri, Audi RS 3 modelinden tanıdığımız bir motor ile geliyor.

Yeni Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback teknik özellikleri

Audi RS 3 modelinde de kullanılan, 2.5 litrelik 5 silindirli bir motor ile satışa sunulacak olan otomobiller, agresif tasarım detayları ile dikkat çekiyor. Yeni RS Q3 modelleri ile birlikte ilk kez bir RS Q3 modelinde, ikili oval egzoz sistemini kullanan Audi, bu tasarım ile otomobilin performans odaklı tasarımını desteklemiş. Performans konusunda daha da iddialı olan Audi RS Q3 Sportback, önceki neslin performans modeline kıyasla yaklaşık 30 HP, standart versiyonuna kıyasla ise 60 HP daha güçlü. RS Q3 Sportback modeli, bu motor opsiyonu ile 0’dan 100 km/s hızlanmasını 4.5 saniye içerisinde tamamlayabiliyor. İki modelde de 7 ileri otomatik şanzıman ve Audi’nin dört çeker sistemi olan Quattro standart donanım olarak geliyor. Yeni RS1 ve RS2 sürüş modlarını ekleyen Audi, bu sürüş modları sayesinde sürücülerin otomobilin sürüş dinamiklerini daha derinlemesine değiştirmesine olanak sağlıyor. 20 inçlik lastikler ile gelen otomobillere opsiyon olarak 21 inçlik lastikler ve seramik fren eklenebiliyor.

2021 Audi A3 görüntülendi

Audi, iki yeni otomobille birlikte iki yeni renk seçeneği de tanıttı. Kylami yeşili ve Naro grisi şeklinde isimlendirilen bu renkler sadece Audi RSmodellerine özel olarak tanıtıldı. 2020 yılının ilk çeyreğinde satışta olması beklenen otomobillerin İngiltere fiyatının £50.000 olması bekleniyor. Otomobillerin ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

The post Yeni Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback tanıtıldı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.