Teknoloji Haberleri

Yeni iPad önceki modelin bazı özelliklerini koruyacak!

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın yaklaşan etkinliğiyle alakalı bazı tahminlerini paylaştı. 25 Mart tarihinde yapılacak yeni etkinlikte, Apple’ın yeni iPad modelini de tanıtması bekleniyor. Kuo’ya göre yedinci nesil iPad, önceki nesil modelin bazı önemli teknik detaylarını koruyacak. Yedinci nesil iPad modeliyle ilgili bilinen detaylar haberimizde.

Galaxy S10, satış rakamları ile şaşırttı!

Yeni iPad bazı özellikleri aynı tutacak!

Apple’ın 25 Mart tarihinde yapacağı etkinlikte tanıtması beklenilen yedinci nesil iPad, altıncı nesil modele ait bazı önemli özellikleri koruyacak. Ancak bununla birlikte Tech Radar‘a konuşan bir tedarikçi, yeni iPad modelinin 10 inç ekrana sahip olabileceğini belirtti. Genel görüş, bu modelin de öncekiler gibi 9,7 inç ekrana sahip olacağı yönünde olsa da, bu iddia da dikkatleri çekmeyi başardı. Uygun fiyatlı iPad Mini 5 özellikleri, yeni iPad Yeni iPad modeliyle ilgili merak edilen detaylardan birisi de, Face ID teknolojisine sahip olup olmayacağı yönündeydi. Gelen bazı bilgiler, yedinci nesil iPad’de Face ID teknolojisi yerine Touch ID teknolojisine yer verileceğini gösteriyor. Bu da önceki nesilde olduğu gibi, modelin fiziksel bir ana ekran tuşuna sahip olacağını gösterir. iPad Pro modelinde yer verilen Face ID, bu modelde yer almayacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte iPad Pro modelinde yapılan en önemli yeniliklerden birisi de, Type-C bağlantı yuvasıydı. Artık pek çok markanın, cihazlarında bu bağlantı yuvasını kullanması nedeniyle, Apple cihazınız için ayrı bir kablo taşımak zorunda kalmıyordunuz. Gelen bilgilere göre yeni iPad, Type-C yuvasına sahip bir model olmayacak. Bunun yerine Apple’ın Lightning girişi, bu cihazda yer alacak.

The post Yeni iPad önceki modelin bazı özelliklerini koruyacak! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.