Yeni Mac Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019, Türkiye saati ile 20:00'da başladı. Apple'ın başta iOS 13 ve iPadOS olmak üzere onlarca farklı yenilik ile yazılımsal alanda şölen yaptığı etkinlikte, yeni Mac Pro tanıtıldı. Uzun süredir yenilenmeyen...

Yeni Mac Pro tanıtıldı! İşte özellikleri
Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019, Türkiye saati ile 20:00'da başladı. Apple'ın başta iOS 13 ve iPadOS olmak üzere onlarca farklı yenilik ile yazılımsal alanda şölen yaptığı etkinlikte, yeni Mac Pro tanıtıldı. Uzun süredir yenilenmeyen Mac Pro'nun WWDC 2019'da karşımıza çıkacağını dair daha önce birçok rapor ortaya çıkmıştı. Gelin, şimdi yeni Mac Pro özellikleri ve tasarımı gibi detaylara hep birlikte yakından bakalım.

iOS 13 tanıtıldı! Karanlık mod dönemi başladı!

iPadOS tanıtıldı! İşte özellikleri!

Yeni Mac Pro özellikleri! 28 çekirdekli Xeon işlemci!

En yeni Intel Xeon işlemcilerinden güç alan yeni Mac Pro'da 28 çekirdeğe kadar işlemci seçeneği sunuluyor. Buna ek olarak anakart üzerinde yer alan 12 RAM yuvası sayesinde, 1.5 TB'a kadar RAM kullanılabiliyor. 6 bellek kanalına sahip olan Mac Pro'ya takılan ECC bellekler, 2933 MHz hızında çalışıyor. Yeni Mac Pro özellikleri! 28 çekirdekli Xeon işlemci! İki adet Thunderbolt 3, USB-A portunun yer aldığı bilgisayarda aynı zamanda 10 Gbps hızında çift ethernet kartı bulunuyor. Mac Pro ile birlikte sunulan Radeon Pro Vega II ekran kartı Apple tarafından dünyanın en güçlü ekran kartı olarak tanımlanıyor. Başta video düzenlemeyi hızlandıran Afterburner kartı olmak üzere çeşitli işlere özel genişleme kartları üreten Apple, Mac Pro'nun iş alanına göre özelleştirilmesini sağlıyor. 1.4 kW evet yanlış duymadınız! 1.4 kw gücünde bir güç kaynağının yer aldığı Mac Pro'nun soğutma sistemi dakikada 300 metreküp hava çekiyor.

Yeni Mac Pro fiyatı!

Opsiyonel olarak sunulan tekerlekler sayesinde taşınabilir hale getirebiliyorsunuz. Sonbaharda satışa sunulacak olan bilgisayarın başlangıç fiyatı 5999 dolar.

The post Yeni Mac Pro tanıtıldı! İşte özellikleri appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.