Yeni Renault Kadjar Türkiye’de satışa çıktı

C-SUV segmentindeki rekabet yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu segmentte rekabet eden modellerden biri olan Renault Kadjar da yenilenmiş haliyle ülkemizde satışa çıktı. Tasarımı yenilenen, yeni Renault Kadjar fiyatı donanım seviyesine göre...

Yeni Renault Kadjar Türkiye’de satışa çıktı
C-SUV segmentindeki rekabet yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu segmentte rekabet eden modellerden biri olan Renault Kadjar da yenilenmiş haliyle ülkemizde satışa çıktı. Tasarımı yenilenen, yeni Renault Kadjar fiyatı donanım seviyesine göre değişiyor.

Mercedes A-Class sedan Türkiye'de

Yeni Renault Kadjar fiyatı belli oldu

Yeni teknolojilerle geliştirilen otomobiller odağına güvenliği koyuyor. Yeni Renault Kadjar da Acil Fren Destek Sistemi, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, hız sabitleyici ve sınırlayıcı gibi güvenlik donanımlarını standart olarak sunarak bu konudaki iddiasını gösteriyor. Yeni krom ızgarasına kavuşan Kadjar’da ön ve arka tamponlar da yenilendi. SUV tasarım çizgisinin devam ettiği modelde dinamik dokunuşların yapıldığını söyleyebiliriz. Renault ailesinin son yıllardaki imzası olan C-şeklindeki LED farlar bu modelde de kullanılıyor. Ayrıca, sis farlarının kare şeklinde olması da otomobile dinamizm katıyor. Gücünü 1.3 TCe benzinli motordan alan Kadjar’ın 140 beygir güç ve 160 beygir güç üreten iki farklı versiyonu bulunuyor. 140 beygir güç üreten motor manuel ve EDC otomatik şanzıman ile kombine edilirken, 160 beygir güç üreten motor yalnızca EDC otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Dizel motor tarafındaysa karşımızda Blue dCi 115 motor çıkıyor. Bu yenilenmiş motor da önceki nesline göre 5 beygir güç daha fazla güç sunuyor. Yeni Kadjar’ın kabinine baktığımızda bizi 7 inçlik R-LINK 2 dokunmatik multimedya ekranı karşılıyor. Bu Multimedya sistemi Apple CarPlay desteğiyle geliyor. Otomatik klima kontrol paneli de yeni Kadjar’da dikkat çekiyor. Koltukları çift yoğunluklu köpük ile donatılan koltuklar ile yolcuların konforunu artırmayı hedefleyen Renault, otomobilin arkasında da arka yolcular için yeni havalandırma kanallarına yer veriyor.

Renault Kadjar fiyatı

Türkiye’de satışa çıkan yeni Renault Kadjar fiyatı da belli oldu. 527 litre bagaj hacmine sahip otomobilde Touch, Touch Roof ve Icon olmak üzere üç farklı donanım seviyesi bulunuyor. Renault Kadjar fiyatı da bu donanım seviyelerine göre değişiyor. Ancak, otomobilin başlangıç fiyatının 158 bin 250 TL olduğunu söyleyelim.

The post Yeni Renault Kadjar Türkiye’de satışa çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.